Референдум за розширення повноважень провели в Італії. Його організували багаті північні регіони стани Ломбардія і Венето.

Про це повідомляє Agi. Зазначені області сумарно дають близько третини валового внутрішнього продукту Італії. Вони висловилися за більш широку регіональну автономію.

Підсумки референдум показали, що 98% виборців у Венето виступають за розширення прав, проти - 2%. Явка тут зареєстрована на рівні 60%.

Підсумки волевиявлення в Ломбардії ненабагато відрізняються. 95% виборців підтримали розширення самостійності, а проти цього віддали лише 3% голосів. Але явка в регіоні була значно нижчою - близько 40%.

Популярні новини зараз

Мама Дана Балана зізналася, що поборола підлу хворобу: "Після двох важких місяців"

Дівчинка народила в 11 років від великого кохання: як склалася доля наймолодшої мами і трьох малюків

Чоловік Тоні Матвієнко Арсен Мірзоян показав, як любить жирненьке: "Той, що худне"

Матерям 10 років, батькам-1: українці хочуть "накинути" стажу за виховання дітей

Показати ще

Тепер керівництво регіонів має намір зажадати від центральної влади розширення повноважень, спираючись на результати референдуму. Піднімуть питання про перегляд розмірів внесків до бюджету Італії і модернізацію законодавства на користь регіонів, а також внесення правок до Конституції.

Цікаво, що саме на півночі країни в останні роки сильні збільшився вплив симпатиків Кремля. Йдеться про правих популістів з партії "Ліга півночі".

Референдум мав виключно консультативний характер. На нього не виносилося питання про незалежність регіонів.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, звідки виходять витоки сепаратистських настроїв в Каталонії.