25 березня в Кемерово РФ у торговому центрі "Зимова вишня" виникло займання. Пожежа трапилася на четвертому поверсі будівлі - поруч із кінотеатром. У той момент там було багато дітей. Внаслідок трагедії, за останніми даними, загинуло 64 людини. Про це повідомляють російські ЗМІ.

Родичі людей, які опинилися всередині палаючого ТЦ "Зимова вишня", приблизно через годину після того, як сам будинок спалахнув, почали збиратися в спортзалі найближчої до пожежі школи. До шостої вечора зал був повністю заповнений людьми. Вони чекали від співробітників МНС хоч якоїсь інформації.

Серед тих, хто чекав у спортзалі школи, були Олександр і Ольга Ліллевялі. У ТЦ згоріли живцем троє їхніх дочок - двом було по 11 років, молодшій - п'ять.

Олександр розповів, що в неділю, 25 березня, він привів дочок до кінотеатру на четвертому поверсі торгового центру, купив їм квиток на мультфільм "Шерлок Гномс" і по стакану попкорну, а потім проводив у зал для глядачів. Сам Олександр пішов чекати дітей на перший поверх.

Сеанс почався о 14:40. Через півтори години одна з дочок подзвонила Олександру і сказала, що в залі з'явився дим і що вони з сестрами не можуть вибратися із залу, тому що двері замкнено. Батько дівчаток кинувся на допомогу. До цього часу в будівлі вже було дуже багато диму.

Популярні новини зараз

Яких сум чекати в платіжках: Шмигаль назвав граничний "максимум" ціни на тепло і гарячу воду   

Володимир Зеленський вперше показав величезного домашнього улюбленця: "Хтось тренується, а хтось відпочиває"

Оля Цибульська розсекретила те, чого не знав навіть кум Дзідзьо: "Мірятися яйцями..."

Як взимку зекономити до 80 % на опаленні: українці знайшли дієвий спосіб – "по-радянськи"   

Показати ще

"Я біг по сходах, хтось сунув мені в руку мокру ганчірку, я закрив нею ніс. Коли добіг до четвертого поверху, розбив вікно, щоб тяга була наверх, а потім впав. Став повзти, зрозумів, що у мене не залишилося сил , я так надихався чадним газом, що ось-ось втрачу свідомість. Дочка постійно дзвонила і дзвонила мені. Я тільки кричав їй в трубку, щоб вона намагалася вибратися із залу, але нічого не міг зробити - попереду був уже вогонь ", - розповів батько загиблих дітей.

Не зумівши пробратися до дітей, він втік по сходах вниз, щоб привести співробітників МНС. На вулиці він зустрів першу бригаду рятувальників, які збиралися гасити пожежу зверху.

"Я їм сказав, що на четвертому поверсі діти замкнені в задимленому залі, їх потрібно виводити, вони ще живі. МНСники погодилися, але цілих три хвилини, три хвилини надягали маски! І тільки потім зайшли в будівлю. Я їм показав сходи, по якій швидше за все можна прибігти в кінотеатр, і вони спочатку пішли за мною, а потім якийсь мужик сказав їм, що на центральних сходах вогонь - і вони, кляті, побігли за ним. Я їм кажу: "Дайте мені цю маску-саморятівник, я сам їх витягну ". А вони мені: "Не положено. Все повинно бути за розпорядком". Мої дівчатка залишилися горіти через чортовий порядок", - сказав Олександр Ліллевялі.

Ольга Ліллевялі приїхала до "Зимової вишні" після того, як чоловік повідомив їй про загибель дітей.

"Поки пожежа йшла, ми шість годин стояли на вулиці, взагалі ніхто до нас жодного разу не вийшов! Торговий центр був оточений поліцією з половини шостого. Поліцейські поводилися вкрай агресивно. Ми бігали через вулицю, то взад, то вперед, поки ця "вишня" горіла, нас не підпускали, нічого не пояснювали. Над будівлею валили клуби диму, наші діти горіли, а ми просто спостерігали", - розповіла Ольга.

Відзначається, що "Зимова вишня" не була найпопулярнішим торговим центром у Кемерово, але там, за словами місцевих жителів, були хороші боулінг, басейн, каток, кінотеатр і кафе, і тому вчителі часто приводили туди школярів.

Дочка Олени Зіпунової - п'ятикласниця Віка прийшла в "Зимову вишню" разом із класом, щоб відпочити з іншими дітьми з нагоди початку весняних канікул.

Спочатку вони були в боулінгу, потім каталися на ковзанах, а потім пішли в кінотеатр - дивитися той же мультфільм, що діти Ліллевялі, але в іншому залі.

Їх сеанс почався буквально за 15 хвилин до початку пожежі. Всі однокласники разом зі вчителькою не змогли вибратися із залу і загинули.

"Кілька їхніх однокласників не захотіли їхати, а наші поїхали. Значить, Бог тих відсторонив від смерті, а наших дітей - ні", - сказала бабуся однокласниці Вікі, що сидить поруч з Оленою Зіпуновою.

Один із тих чоловіків, що сиділи у спортзалі школи, повідомив присутніх навколо нього жінок, що "чув, що жінка в ліфті з двома дітьми згоріла".

"Вони так кричали, кликали на допомогу, але рятувальники навіть не змогли підійти до ліфта", - сказав чоловік. "Це, напевно, мої", - відповіла дівчина.

В цей час в однієї з жінок задзвонив телефон. Їй повідомили, що її дитину знайшли мертвою під завалами.

Дивіться сюжет про подію

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", серед загиблих у палаючому котлі Кемерово шукають українців.