Пов'язана з Кремлем російська інтернет-компанія Mail.Ru Group, збирала дані користувачів Facebook через додатки. Про це повідомили у прес-службі соціальної мережі.

"Російська інтернет-компанія, що має зв'язки з Кремлем, перебувала серед компаній, яким Facebook дав відстрочку, що дозволяє їм збирати дані про користувачів Facebook (через додатки – ред.) вже після зміни в політиці компанії, яка зупинила такий збір", - йдеться в повідомленні.

В Facebook заявили, що в цілому російська Mail.Ru Group розробила більше сотні додатків для соціальної мережі. Однак лише двом з них дозволили протягом двох додаткових тижнів збирати дані в соцмережі.

Віце-президент Facebook з партнерських зв'язків Айм Арчибонг додав, що в компанії не знайшли докази щодо зловживання даними Mail.Ru Group, проте розслідування ще триває. У той же час американський сенатор від Демократичної партії заявив, що відносини Facebook з Mail.Ru Group заслуговують додаткової перевірки.

"Протягом останніх шести місяців ми дізналися, що Facebook мало контролював надходження і використання даних користувачів третіми сторонами. Зараз ми дізналися, що найбільша технологічна компанія в Росії, керівники якої хваляться тісними зв'язками з Путіним, ймовірно інтегрувала сотні додатків в Facebook, збираючи дані користувачів. Якщо це правда, ми повинні встановити, яка саме інформація про користувачів була зібрана Mail.ru і що ймовірно могло статися з цією інформацією", - сказав він.

У Facebook відмовилися надати інформацію про кількість користувачів, що потрапили в російські руки, і чи були серед цих даних відомості про американських громадян.

Як відомо, Mail.Ru Group контролюється холдингом USM Holdings, який заснував російський олігарх Алішер Усманов, чиє ім'я було включено в "чорний список Кремля" Мін'юстом США в січні цього року.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Facebook оштрафували за найстрашніший злочин.