Агенти ФБР неодноразово намагалися завербувати творця відомої російської соцмережі Павла Дурова.

Про це він повідомив виданню The Baffler. Дуров розповів, що після запуску Telegram до нього прийшли два співробітники ФБР без попередження. Вони показали якесь рішення суду і пояснили, що хотіли б налагодити з ним співпрацю.

У ФБР хотіли отримати від нього неформальний канал передачі даних про конкретних користувачів Telegram. Це необхідно було на випадок терористичної загрози. Дуров одразу зрозумів, що рішення суду було не справжнім, а співробітникам ФБР сказав, що їх документ вивчать його юристи і дадуть відповідь.

Він розповів, що ФБР намагалось завербувати одного з працівників Telegram. За злив інформації пропонували кілька десятків тисяч доларів. Але розробники, за словами російського мільйонера, отримують хороші зарплати і підкупити їх не вдасться.

 "У Росії хлопці з ФСБ, з якими я спілкувався, не справляли враження. Вони були невисоких здібностей, не особливо кваліфіковані. З ФБР в США інша справа. Ті, хто мене допитував, були компетентними, говорили на декількох мовах. Вони провели підготовчу роботу і точно знали, що питати. Вони були високого калібру ", - порівняв Дуров роботу американських і російських спецслужб.

Він сказав, що США мають великі внутрішні ресурси в сфері держбезпеки, а місцеві правоохоронні органи функціонують більш ефективно.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, засновник популярної російської соцмережі Павло Дуров знайшов заміну монопольному положенню долара.