Військово-повітряні сили Ізраїлю першими в світі застосували американські винищувачі п'ятого покоління F-35 в бойових умовах.

Про це повідомляє Reuters

"Літаки "Adir" вже експлуатуються і виконують польоти в оперативних місіях. Ми першими в світі використовуємо F-35 в оперативних заходах", - повідомили в Twitter Сили оборони Ізраїлю.

За словами командувача ізраїльськими ВПС Амікама Норкина, військові патрулюють на F-35 в близькосхідному регіоні. Вони двічі атакували цілі на двох різних фронтах.

Варто відзначити, що "Adir" є версією F-35 для ізраїльської армії. Країна стала першим покупцем винищувача у США.

У грудні 2016 року було отримано перші два літаки з партії в 50 одиниць. У 2017 році парламент закликав Міністерство оборони проаналізувати альтернативи до нових придбань.

Популярні новини зараз

Віталій Кличко втік від киян і пірнув в ополонку

Пишні груди Тіни Кароль в сміливій сукні не дають українцям спокою: "Гаряча штучка"

Перероблена "пацанка" Покрищук виставила худе тіло, самі ребра: "Дивись біцепси які"

"Холостячка" Леся Нікітюк оголила принади в халатику, попри лютий мороз

Показати ще

Зараз на озброєнні ВПС Ізраїлю вже щонайменше дев'ять сучасних бойових машин.

Варто відзначити, що раніше стало відомо, що додаткова партія винищувачів МіГ, яку Болгарія збиралася закупити у Російської Федерації, залишиться там, де була: згідно із затвердженими вимогам, покупка можлива тільки в тому випадку, якщо літаки знаходяться на озброєнні хоча б в однієї країни Євросоюзу або держави, що входить до складу НАТО.

"Відповідно до вимог, затверджених болгарським урядом, винищувачі повинні бути зроблені і перебувати на озброєнні принаймні в одній державі-члені НАТО або ЄС, що логічно з точки зору наших союзницьких зобов'язань. Ця вимога дає відповідь на питання, так що давайте будемо реалістами: покупка додаткових винищувачів МіГ неможлива", - заявив він.

Болгарський президент підкреслив також що "незважаючи на те, що Болгарія є членом НАТО, вона продовжує охороняти свій повітряний простір за допомогою винищувачів МіГ-29, і в зв'язку з цим необхідно забезпечувати їх своєчасну технічну підтримку".

МіГ-29 - багатоцільовий винищувач четвертого покоління, розроблений в ОКБ МіГ.

Радянський літак виконаний за інтегральною аеродинамічною схемою, з низькорозташованим крилом, двокілевим оперенням і рознесеними двигунами. Планер виконано в основному з алюмінієвих сплавів і сталі, також застосовується титан і композитні матеріали. Кут стріловидності крила по передній кромці становить 42 град., на крилі є щілинні закрилки, елерони і нски, що відхиляються.

На машині встановлено ​​систему автоматичного управління САУ-451 і система обмежувальних сигналів СОС-3М. Система управління озброєнням СУВ-29 складається з радіолокаційного прицільного комплексу РЛПК-29 (Н0-19 "Сапфір-29"), БЦВМ Ц100 (або Ц101).

Винищувачі F-35I - в складі ВПС Ізраїлю

Нагадаємо, раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що ВВС США припинили зухвалу провокацію путінських "пташок".