Канадський уряд заявив про готовність підтримати всіма способами суверенітет України, але надавати безкоштовно летальну зброю не буде.

Відповідні дані оприлюднені у звіті Постійного комітету федерального парламенту із питань оборони:

"Уряд Канади відданий підтримці України у її зусиллях із підтримки суверенітету, безпеки та стабільності, але не розглядає активно надання летальної підтримки Україні у формі безоплатної передачі летальної зброї від одного війська іншому", - значиться у документі.

Згідно нововведення, влада Канади залишає всі тісні дипломатичні контакти з українською стороною і буде сприяти в питанні військового обладнання.

Популярні новини зараз

Слава Камінська з НеАнгелів зважилася змити макіяж і "засвітити" своє справжнє обличчя: і пластика не потрібна

Полякова, Дорофєєва, Боржемська, Гросу, Саніна, Лижичко позмагалися за найкращу фігуру: "Битва сталевих пресів"

Дружина Холостяка Микити Добриніна Даша Квіткова зізналася, чому не хрестила сина у церкві: "Батюшка дозволив"

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще

Минулого року оборонне відомство країни закликало надати на потреби ЗСУ необхідне технічне оснащення. Пізніше про ризик блокування поставок Україні протитанкових ракетних комплексів Javelin та ракет до них впродовж 30-денного періоду заговорили у Конгресі США.

Крім того, законотворці від обох партій - Демократичної та Республіканської - у цілому підтримували продаж Україні летального оборонного озброєння. Сенатор-республіканець Джоні Ернст підкреслив, що озброєння української армії засвідчує, що "Сполучені Штати серйозно ставляться до захисту інтересів нашої нації та наших союзників".

"Україна є важливим союзником Сполучених Штатів, і тому радісно бачити, що наша країна надає цю довгоочікувану допомогу Україні у боротьбі з російською агресією".

Агентство зі співпраці в галузі оборонної безпеки заявило, що уряд України запросив купівлю у США 210 ракет і 37 пускових установок. В угоду будуть включені навчання, технічна допомога, транспорт та інші аспекти логістики. Оборонний бюджет США на 2018 фінансовий рік передбачає надання Україні 350 мільйонів доларів оборонної допомоги, зокрема і можливість передачі летальної зброї.

"Джавелін" (Javelin) – американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ППРК), призначений для ураження бронетехніки, танків, а також БПЛА, вертольотів і гвинтомоторних літаків, що заходять на посадку.

Вартість одного комплексу, укомплектованого 6-ма ракетами становить понад мільйон доларів США.

Дивіться: чи існує сучасна летальна зброя в Україні?

Як повідомляв портал "Знай.ua", народні депутати почали масово скуповувати зброю.