Генеральний прокурор Білорусі Олександр Конюк під час нагородження працівників ЗМІ за краще висвітлення діяльності органів прокуратури заявив, що не виключає введення в країні кримінальної відповідальності за фейкові новини. Відповідні поправки в законодавство розробляють білоруські парламентарії.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

"Помилковий контент розбурхує громадську думку, через це бувають великі наслідки", - сказав Конюк. Він нагадав, що в Білорусії передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність за наклеп, проте, на думку прокурора, цього недостатньо.

Зараз білоруський парламент розглядає поправки до закону "Про ЗМІ", які передбачають обов'язкову ідентифікацію користувачів сайтів, в тому числі для коментарів на форумах, а також допускають позасудовому блокування соцмереж. У квітні вони були схвалені в першому читанні.

Варто відзначити, що раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про тенденції, згідно з якими керівництво РФ намагається "приватизувати" перемогу СРСР у Другій світовій війні.

Глава держави нагадав, що участь у війні брали також і представники інших національностей, а не тільки росіяни.

Популярні новини зараз

Кароль видала таємницю дружині Комарова зі "Світу навиворіт": "Коли в останній раз...?"

Нові штрафи на дорогах: українцям показали головних героїв "п'яного" водіння, запам'ятайте ці обличчя

Полякова зробила Дзідзьо непристойну пропозицію перед розлученням

Брежнєва не витримала і вигнала: слідом за Лорак про "докучання" Меладзе заявила Гагаріна

Показати ще

"Останнім часом я відстежую цю тенденцію, спостерігаю. З'являється все більше інформації саме на цю тему. Комусь кортить, що дивно - в Росії, приватизувати цю Перемогу. Ніби й не було на війні інших - білорусів, українців, грузин, вірмен, таджиків, туркменів... Весь Радянський Союз воював. Загинули навіть не сотні й не тисячі, а сотні тисяч. Ми кожного третього скалічили та втратили. Вся Білорусь - це пам'ятник. тисячі спалених сіл, ні в чому невинних людей, людей похилого віку, дітей", - заявив президент Білорусі.

Варто відзначити, що раніше президент Білорусі Александр Лукашенко, під час відвідування прикордонної застави "Дивин" в Кобринському районі заявив, що Білорусь готова запровадити контроль на кордоні з Росією, якщо Москва зі свого боку оголосить про таке рішення.

Прикордонники Білорусі на кордоні з РФ не мають постійних підрозділів, водночас з російської сторони його охороняють штатні підрозділи ФСБ. Лукашенко зазначив, що дії білоруських прикордонників не повинні бути формальними і закликав Москву визначитися щодо цього питання.

"Не можна уподібнюватися росіянам. Вони самі не розуміють, чого хочуть і що вони роблять на білорусько-російському кордоні. Нехай визначаються. Визначаться - нам не проблема відповісти. Ми готові в будь-який момент адекватно дати відповідь. Якщо вони хочуть закрити кордон - будь ласка. Закриють - ми у відповідь також повинні ввести контроль на кордоні", - пообіцяв глава держави.

Лукашенко: Білорусь не рветься в миротворці, але конфлікт в Україні потрібно ліквідувати

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Лукашенко стривожила ситуація на кордоні Білорусі.