У білоруському інтернеті все більше і більше новин про Вейшнорію – державу, яку вигадали в рамках військових навчань "Захід-2017".

За легендою, у навчаннях беруть участь ще дві вигадані країни: Весбарія і Лубенія, але білорусів найбільше зацікавила саме Вейшнорія.

Блогери помітили дивовижне співпадіння – кордони Вейшнорії співпадають з електоральної картою Зенона Позняка, видного білоруського громадського діяча і опозиційного політика, який в 1994 році балотувався на пост президента і саме на території Вейшнорії отримав максимальну підтримку.

Окрім того, межа Вейшнорії дуже нагадує кордон Польщі і СРСР в 1920-1939 році.

У Вейшнорії вже з'явилася власна сторінка у Вікіпедії, аккаунт в twitter, а також сайт, де можна отримати паспорт громадянина Вейшнорії.

Популярні новини зараз

Закоханий Вакарчук зробив зізнання у Львові, романтика зашкалює: "Найкраще..."

У центрі Києва батько гуляв з мертвим сином у візку: не помітив

У храмі Тернопільщини ікона Божої Матері заплакала, як жива жінка: кадри дива

350-кілограмова дівчина "здулася" заради кохання, прозріли всі: "Це що, наречена?"

Показати ще

Також соцмережі насторожило те, що за сценарієм "Захід-2017" білорусам доведеться нападати на територію білорусів.

"На території Західної Білорусі проживає найбільше і католиків і польська меншість, що могло б в головах білоруських військових стати причиною якихось сепаратистських рухів в цій області, хоча до цього ніяких подібних процесів на Західній Білорусі не проходило", - цитує політолога Павла Усова "Белсат".

"Вейшнорія в свідомості білорусів може з'явитися відображенням тих ідей і очікувань і надій, які б вони хотіли втілити в Білорусі, але поки не можуть через авторитарний режим і ті політичні процеси, які проходять в Білорусі", - вважає політолог.

Вейшнорія моментально стала темою для численних жартів в інтернеті. За аналогією з картою поляка, яку видає Польща іноземцям з СНД і країн Балтії, які мають польське коріння, користувачі мережі цікавляться де можна отримати карту вейшнорця, так як у когось є вейшнорське коріння, а у когось діди воювали за Вейшнорію у Другій світовій війні.

Також з'явились жартівливі твіти до президента США з проханням надати Вейшнорії зброю.

Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", білоруське державне телебачення зняло сюжет, який має підтверджувати, що білоруси підтримують проведення масштабних російсько-білоруських навчань "Захід-2017".