У білоруському інтернеті все більше і більше новин про Вейшнорію – державу, яку вигадали в рамках військових навчань "Захід-2017".

За легендою, у навчаннях беруть участь ще дві вигадані країни: Весбарія і Лубенія, але білорусів найбільше зацікавила саме Вейшнорія.

Блогери помітили дивовижне співпадіння – кордони Вейшнорії співпадають з електоральної картою Зенона Позняка, видного білоруського громадського діяча і опозиційного політика, який в 1994 році балотувався на пост президента і саме на території Вейшнорії отримав максимальну підтримку.

Окрім того, межа Вейшнорії дуже нагадує кордон Польщі і СРСР в 1920-1939 році.

У Вейшнорії вже з'явилася власна сторінка у Вікіпедії, аккаунт в twitter, а також сайт, де можна отримати паспорт громадянина Вейшнорії.

Популярні новини зараз

Кума Дзідзьо Оля Цибульська перевдяглася у школярку: "Тобі сподобається, обіцяю"

Кума Дзідзьо Цибульська повелася на розіграш матері: "Як запхати велику…"

Молодий патрульний загинув у ДТП на мотоциклі, сумує вся Україна: залишилася дружина і двоє дітей

Молитва про зцілення від хвороби: сильні слова, які вилікують від недуги

Показати ще

Також соцмережі насторожило те, що за сценарієм "Захід-2017" білорусам доведеться нападати на територію білорусів.

"На території Західної Білорусі проживає найбільше і католиків і польська меншість, що могло б в головах білоруських військових стати причиною якихось сепаратистських рухів в цій області, хоча до цього ніяких подібних процесів на Західній Білорусі не проходило", - цитує політолога Павла Усова "Белсат".

"Вейшнорія в свідомості білорусів може з'явитися відображенням тих ідей і очікувань і надій, які б вони хотіли втілити в Білорусі, але поки не можуть через авторитарний режим і ті політичні процеси, які проходять в Білорусі", - вважає політолог.

Вейшнорія моментально стала темою для численних жартів в інтернеті. За аналогією з картою поляка, яку видає Польща іноземцям з СНД і країн Балтії, які мають польське коріння, користувачі мережі цікавляться де можна отримати карту вейшнорця, так як у когось є вейшнорське коріння, а у когось діди воювали за Вейшнорію у Другій світовій війні.

Також з'явились жартівливі твіти до президента США з проханням надати Вейшнорії зброю.

Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", білоруське державне телебачення зняло сюжет, який має підтверджувати, що білоруси підтримують проведення масштабних російсько-білоруських навчань "Захід-2017".