Братський міський суд Іркутської області відмовився задовольнити позов матері російського військовослужбовця Володимира Тарасюка досудового пристава, який вирішив списати з її банківського рахунку 559 тисяч рублів. Ці гроші були їй надані як компенсація за смерть сина, який загинув в Сирії.

ЗМІ стало відомо про відповідне рішення суду, прийняте 8 грудня 2017 року.

Позов подала жителька Братська Олена Миколаївна Тарасюк. Про загибель в Сирії її сина, військовослужбовця-контрактника Володимира Тарасюка, 20 вересня 2017 року повідомили місцеві ЗМІ. Міністерство оборони Росії офіційно не підтверджувало і не спростовувало загибель Тарасюка.  

Водночас, 20 вересня начальник Головного оперативного управління Генштабу РФ генерал-полковник Сергій Рудська повідомив на брифінгу для журналістів про загибель трьох російських військових "при відбитті наступу бойовиків угруповання" Джебхат ан-Нусра "в сирійській провінції Ідліб".

Як випливає з пояснень Олени Тарасюк, наведених в рішенні суду, у її сина був непогашений кредит, взятий в мікрокредітной компанії "Фонд підтримки малого підприємництва м. Братська". За словами матері, вона не знала, що є відповідачем за кредитом сина, тому списання коштів з рахунку стало для неї шоком.

У своєму позові Олена Тарасюк вимагала повернути їй гроші, які вона отримала від страхової компанії "Страхове товариство газової промисловості" на підставі документів, наданих військкоматом Братська. У своєму позові Тарасюк посилалася на закон "Про виконавче провадження", відповідно до якого судові пристави не мають права накладати стягнення на гроші, які виплачуються родичам осіб, які загинули під час виконання службових обов'язків.

Суд не задовольнив вимогу, оскільки відповідно до того ж закону боржник повинен сам повідомити службу судових приставів про наявність доходів, на які не може бути звернено стягнення. Крім того, відповідач стверджував, що Олені Тарасюк було відправлено рекомендований лист з повідомленням про необхідність погасити заборгованість.

Як повідомляло Іркутське інформаційне агентство "Альтаїр", в 2000-2001 роках Володимир Тарасюк двічі воював в Чечні і був представлений до державних нагород, в тому числі нагороджений медаллю "За військову доблесть".

Раніше "Знай.ua" писав про те, що нещодавно на полігоні смт Гончарівське Чернігівської області солдат-контрактник загинув у результаті наїзду БМП. Про це повідомляє прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України.