США і Євросоюз "одержимі завданням чергового освоєння Балкан", тому активно "затягують" у НАТО Чорногорію, Сербію, Косово і Македонію.

Про це пресі заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

"Ми нічого проти того, щоб ці країни ставали частиною європейської економічної інтеграції, не маємо і не можемо мати. Це природно, географія передбачає єдині економічні механізми, ринок, економічний простір. Ми тільки за і сподіваємося, що коли-небудь цей економічний простір вирівнюватиметься і на решту євразійського континенту", - зазначив глава МЗС.

Втім, миролюбна риторика дипломата швидко змінилася більш агресивною.

"Вступ Чорногорії у НАТО - це чистої води геополітичний проект, нав'язаний країні в обмін на русофобські настрої", - запевнив Лавров.

Популярні новини зараз

Арсен Мірзоян і Тоня Матвієнко зламали українцям мозок дивним кадром: оптична ілюзія?

"Дитина" Тіни Кароль і Дана Балана зворушила українців: кароока дівчинка з бантиком

Рак яєчників повернувся до Наталії через 9 років: "Життя варте того, щоб за нього боротися"

Лорак показала поповнення у родині, двомісячному малюку вже обрали ім'я

Показати ще

За його словами, війна на Донбасі дала Альянсу привід для консолідації і чергових розмов про "російську загрозу". НАТО почала нарощувати сили біля кордонів РФ.

"Для реалізації цих планів потрібно було створювати образ ворога, тому була заморожена Рада Росія - НАТО, ніякого діалогу не було, були вимоги, ультиматуми і голослівні обвинувачення. У рамках цієї кампанії до всіх країн Балканського півострова пішли наполегливі звернення, вимоги приєднатися до антиросійської кампанії", - сказав Лавров.

Крім того, глава МЗС додав, що на відміну від Чорногорії, де вимоги "впали на благодатний ґрунт", Сербія і Македонія відмовилися вступати в Альянс, за що лідери НАТО на них "образилися".

Сама ж Чорногорія була не зацікавлена ​​у членстві, захист їй не потрібен, адже їй ніхто не загрожує. В Альянс, на думку Лаврова, її заманили обіцянками забути про "деякі негаразди із законом" керівництва країни.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", російську еліту не пустять у Чорногорію.