Навіщо Путін почав війну в Україні, Грузії та Молдові? До чого Росію доведуть санкції Заходу? Чи звільниться РФ від тоталітарного правлячого режиму?

Про це та інше "Обозреватель" запитав у російського поета, якого на його ж батьківщині вважають екстремістом і терористом, Олександра Бившева.

У Росії ж люди боятися навіть вийти протестувати проти влади. Ви говорите, що всіх не перестріляють, але фактом виходить, що всі думають, що якщо вийде на протест навіть 10 чоловік - їх розстріляють, а тому, бояться.

"Було опитування: скільки людей готові вийти на дозволені акції, причому - так 85% сказали – що ні, ні в якому разі, будемо сидіти вдома, і все.

Тому я не знаю, що має статися, щоб люди вийшли. Хіба тільки, якщо голод почнеться - але і тоді будуть говорити: "Прокляті піндоси це нам влаштували!", - заявив російський поет.

Якщо Путін до кінця свого терміну все-таки не доправить, щось зміниться? Чи можна врятувати ваш народ, якщо поміняти президента?

Популярні новини зараз

Святослав Вакарчук пішов від дружини заради іншої жінки, - ЗМІ

Страва Олі Полякової довела до істерики Надю Мейхер на "МастерШеф. Селебріті": Ектор знайшов багато олії

Вагітна дружина Віктора Павлика народжує: Катерина Репяхова показує процес на відео

Анна Богдан залишила обручку Міші Заливако і втекла до Джесіки з "Холостяка"

Показати ще

"Справа зайшла вже дуже далеко. Тому, мені здається, Путін добуде свій термін, тому що ніяких підстав для того, що б сталося інакше, немає. Тим більше, Жириновський заговорив, що є можливість залишити Путіна на його посаді довічно.

Адже в той же час, коли кажуть, що він дотримується Конституції, і цей термін буде для нього останнім, стали думати про створення державної ради - щось на кшталт Китаю, - головою якої буде ясно, хто, а також 30-40 популярних губернаторів, представників силових структур. Це буде щось на кшталт політбюро, а Брежнєвим буде саме Путін.

І тому український Майдан дуже сильно напряг нашу владу. І тому зараз у неї найголовніший козир перед народом: "Будемо робити все, щоб не було як у українців". І війна на Донбасі була розпочата тільки з однією метою: максимально дестабілізувати ситуацію.

Підйом України, її реальна боротьба з корупцією є страшним сном Путіна. Він ніколи цього не допустить - як було свого часу з Грузією.

Як тільки на пострадянському просторі з'являються спроби вирватися зі сфери впливу Росії і піти по західному шляху - ці країни тут же отримують по руках", - додав письменник.

Тобто, ви вважаєте, що своєю агресією Росія має на меті не захопити Україну, а просто залишити її під своїм контролем?

"Вести широкомасштабні дії проти України, з огляду на санкції і ставлення Заходу, - це ідіотизм і самогубство. А ось підтримувати там вогнище напруженості силами своїх бойовиків - це так", - додав росіянин.

Європа і особливо США, почали вести дуже жорстку політику санкцій проти Росії. Та таку, що вже заговорили про початок нової холодної війни, домагаючись розвалу РФ ...

"Росія розвалиться і без санкцій.

А що стосується санкцій - їх вплив дійсно помітний: рубль падає, знову ж таки, зарплати. Я не буду говорити про всю Росію - скажу тільки про своє селище. У нас відбувається урізування зарплат: людям скорочують ставки. Через це падає купівельна спроможність, тобто, реально доходи у людей знижуються", - зазначив поет.

Ви сказали, що хочете публікуватися за кордоном. З цією метою буде створена якась підпільна організація?

"Екстремістське співтовариство, якщо вийде - і за межами Росії .Це просто люди, які ходили на мен з такими пропозиціями.

До речі, кілька років тому одне популярне видавництво в Києві пропонувало надрукувати мої вірші, але щось справа затихла. Втім, я не ображаюся - зараз Україна знаходиться в такому важкому становищі, що не до цього.

Що стосується екстремістського співтовариства. Спочатку тут (в Росії - ред.) силовики землю рили, що б зробити з мене не одинака-екстреміста - за це, звичайно, нагороджують, але це не так почесно, як виявити ціле екстремістське співтовариство: і стаття важча і зірочок за це більше. Тому опитували учнів, сусідів, знайомих: чи приходить до мене хто-небудь, але нічого не знайшли", - додав письменник.

А все-таки, ви сподіваєтеся ще пожити у вільній демократичній Росії - або надій вже немає?

"У найближчому майбутньому це виключено. Чуковський сказав: "У Росії треба жити довго, що б дожити до чого хорошого". Але я б продовжив, що жити потрібно довго, але не факт, що доживеш", - заявив поет.

Затримання Навального 5 травня в Москві на акції "Він вам не цар"

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що стала відома подальша доля опозиціонера Олексія Навального, якого вчора затримали.