У провінції Емілія-Романья, що на сході Італії, археологи натрапили на знахідку, в яку важко повірити – розкопана могила жінки, котра жила тисячі років тому і народила дитину вже після смерті.

Здавалося б, такого просто бути не може, адже подібний випадок суперечить всім законам природи, але між стегновими кістками знайшли останки новонародженого. В черепі покійної також виднівся просвердлений отвір – зробили це дуже старанно, так ніби доклав руку патологоанатом із досвідом.

Медики зійшлися на версії, які теоретично можуть пояснити дивацтва: незадовго до смерті вагітна жінка страждала від підвищеного черепного тиску, і лікарі провели операцію - трепанацію черепа. Прожила після хірургічного втручання не більше кількох тижнів, але потім померла, так і не встигнувши народити дитину. Вже після того, як її поховали, гази, що виділилися при розкладанні трупа, виштовхнули плід з тіла матері.

Точний вік встановити не вдалося, але орієнтовно могло бути 25-30 років, як вважають антропологи, термін вагітності тривав 38 тижнів. На медичне походження отвору в черепі також вказують його правильні контури і відсутність тріщин, які могли з'явитися від удару.

Популярні новини зараз

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Тіна Кароль мовчазно "знищила" самовпевнену Олю Полякову на конкурсі: "Вічно кричить"

Бетмен посадив Людину-павука на пляшку: такого навіть Супермен не витримає

Перша дружина Арсена Мірзояна затьмарила Тоню Матвієнко - палка руденька на підборах

Показати ще

Слід відзначити, що найдавніші свідоцтва практики трепанації черепа належать до кам'яного віку: черепа людей, що жили в 7 тисячолітті до н.е., з акуратно просвердленими дірками в черепах знаходили на території сучасної Франції, інші подібні знахідки доісторичної епохи були зроблені на Алтаї і в Південній Америці.

Свого часу мешканка південноафриканської Мбізани, 33-річна Номвелісо Номасонто Мдойі, стала матір'ю в шостий раз після смерті, дізналися про інцидент співробітники похоронного бюро. Саме вони знайшли у труні через десять днів після смерті ці докази. Мати покійної підтвердила, що донька була на дев'ятому місяці вагітності:

"Ми були так приголомшені й налякані, що у нас навіть не було часу дізнатися стать дитини. Я займаюся цим бізнесом вже понад 20 років і ніколи не чув про мертвих, які народжують", - згадували в похоронному бюро.

Дивіться: Жінка після смерті народила дитину у труні

Як повідомляв портал "Знай.ua", військові моряки злили в мережу дані про місцезнаходження підводних баз НЛО в різних куточках світу.