Співробітництво України з НАТО вкотре опинилося під загрозою зриву – все через позицію офіційного Будапешту щодо блокування будь-яких ініціатив з боку наших представників.

За словами віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, угорські дипломати та політики хоча й намагаються знайти єдине консолідоване рішення, але насправді просто перекривають можливості до втілення українських планів по курсу на Альянс. Основну роль у цьому зіграв освітній закон, навколо якого ще й досі точаться суперечки.

"Україна стурбована ультимативною поведінкою Угорщини через невдоволення мовною статтею закону про освіту. Всі наші спроби вести діалог розбиваються об неготовність до діалогу угорської сторони", - додала вона.

Віце-прем'єр заспокоює: представники НАТО підтримують українську сторону, про що неодноразово говорили у секретаріаті.

Популярні новини зараз
Шахраї безсердечно оббирають родини українських військових: у Генштабі ЗСУ розкрили схему обману Ірина Федишин знову осоромилася, зачепивши Настю Приходько - та в кишеню за словом не полізла: "Хто ти така?" Путінська підстилка Іван Охлобистін сам того не розуміючи розкрив всю сутність "русского мира": "Ми — орда" Надя Дорофєєва розкрила ім'я того, кого обожнює після розставання з Дантесом: "Як можна бути милотою?"
Показати ще

"У штаб-квартирі це сприймається, як неприйнятна поведінку, і Альянс сам зацікавлений в тому, щоб це питання було вирішене", - підсумувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона також розраховує, що Будапешт все ж керуватиметься принципами терпимості та здорового глузду, а іноземні партнери зроблять правильні висновки у врегулюванні мовного та освітнього конфлікту.

Дивіться: Угорщина агресивно відреагувала на закон України про освіту

Як повідомляв портал "Знай.ua", Угорщина заблокувала засідання комісії НАТО-Україна, яке було заплановано на 6 грудня.