Хитрий мангуст прикидається мертвим, щоб заманити здобич у пастку.

Наведене нижче відео зняли в одному з природних парків Південноафриканської республіки. Кілька карликових мангустів (латинська назва виду - Helogale parvula) деякий час вели між собою ігри. Але несподівано в їх полі зору з'явилася птах-носоріг (Bucerotidae).

Ця птиця занадто велика, щоб опинитися здобиччю мангуста: 20-сантиметрові тварини харчуються жуками, термітами, зміями та іншими дрібними представниками фауни. Все це входить в раціон птахів-носорогів, так що їх часто можна помітити поряд з мангустами.

На відео прекрасно видно, як один з мангустів підбігає до «носорогові», привертає його увагу і тут же падає замертво.

Повне відео з мангустою і його облудою:

Багато тварин можуть довгий час прикидатися мертвими, щоб врятуватися від нападу, але в даному випадку життя мангуста ніщо не загрожувало: птахи-носороги не нападають навіть на дитинчат мангустів (хоча їдять хребетних таких же розмірів).

Мангусти іноді падають на спину, коли ведуть жартівливі бійки один з одним. Запрошуючи родича до гри, вони можуть кататися по землі і перевертатися лапами вгору. Але бажання залучити в гру птицю – це те, чого вчені не очікували.

Як раніше повідомляв портал "Знай.иа" у природі існує десять найбільш небезпечних видів тварин, яких по можливості слід уникати. Одні з них можуть вбити людину чисто фізично, інші несуть у собі смертельні отрути, треті - найнебезпечніші захворювання.