Нещодавно переобраний президент РФ Володимир Путін може провалити свій четвертий термін. А поштовхом до цього може стати моторошна пожежа в кемеровському ТРЦ "Зимова вишня". До такого висновку прийшли в приватній американській розвідувально-аналітичній компанії Stratfor.

Вони вважають, що росіяни, які за останній рік стали політично активніше і масово вийшли на мітинги проти корупції, можуть не зупинитися.

"Загальною темою демонстрацій стало активне засудження корупції, яку багато протестуючих визнали головною причиною пожежі в торговому центрі. Демонстранти звинуватили режим Володимира Путіна в тому, що він дозволив процвітати корупції в місцевій адміністрації в Кемерово і МНС Росії, що призвело до злочинної недбалості"- заявляють в Stratfor.

Найпоширенішим написом на плакатах була "Корупція вбиває". Демонстранти вимагали відставки губернатора Кемеровської області Амана Тулєєва, глави МНС Володимира Пучкова, а деякі - навіть президента Володимира Путіна.

Популярні новини зараз

Потап з голим торсом вразив схожістю з Брюсом Віллісом: "С*ксуальний"

Озброєний чоловік пішов на "захоплення" Кабміну, погрожуючи вибухом: "Ви з**бали вже..."

Катерина Репяхова зізналася, як її мама називає свого зятя: ким став у тещі Віктор Павлік

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Показати ще

Аналітики підкреслюють, що протести в 20 містах Росії за участю дітей та молоді піднялися не завдяки координації опозиціонерів, таких як Олексій Навальний, а самі собою - завдяки соціальним мережам і місцевим ЗМІ навіть "без отримання офіційних дозволів міської влади".
Крім того, поведінка самого Путіна була дивною - він не зустрівся з родинами загиблих, зате ЗМІ оприлюднили постановочне фото його відвідування в лікарні "потерпілого".

"Тепер питання полягає в тому, чи переросте кемеровська трагедія в більш масштабний рух. Якщо так, то це додасть Путіну внутрішніх проблем. Зіткнувшись з усіма цими проблемами відразу, президент, переобраний всього пару тижнів тому, може провалити свій четвертий термін ", - підкреслюють аналітики.

У Stratfor підкреслюють, що неорганізовані мітинги можуть перерости в більш масштабний рух, "якщо до них приєднаються різні опозиційні групи" або їх очолить, наприклад, Навальний.

"Кремль швидше вирішиться на придушення руху, якщо демонстрації будуть розпорошені. Однак, якщо вони зіллються з іншими протестами (наприклад, акціями через отруєння дітей в Підмосков'ї або проти скорочення зарплати в Санкт-Петербурзі), це може змінити ситуацію. Кремль виявиться перед ризиком викликати ще більшу народне хвилювання, якщо вирішить розігнати демонстрації ", - вважають аналітики Stratfor.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", пожежа в кемеровському торговому центрі "Зимова вишня" стався 25 березня. Рятувальники виявили останки 64 людей і оприлюднили списки зниклих без вести і загиблих.