На цей раз Нобелівською премією нагородили міжнародну кампанію за відмову від ядерної зброї (ICAN). Захід відбувся у неділю, 10 грудня, в Осло.

Про це повідомляє ТСН.

Нагороду і передбачені кошти в еквіваленті 945 тис. євро вручили директору ICAN Беатріс Фін і Сецуко Терлоу - жінці, яка пережила бомбардування Хіросіми в 1945 році. Фін очолює розташовану в Женеві штаб-квартиру руху, яка об'єднує 468 громадських організацій зі ста різних країн.

Зображення з іншими діячами

Виступаючи при врученні нагороди в ратуші Осло, Фін назвала володіння ядерною зброєю "божевіллям", оскільки лише незначний момент паніки або недбалості, один неправильно зрозумілий коментар або вражене его можуть призвести до масштабних руйнувань. А тому заборона ядерної зброї - єдино розумне рішення.

Переможців премії оголосили в жовтні, але, як і інших нобелівських премій, її вручають 10 грудня - у день смерті Альфреда Нобеля.

Нагадаємо, українцем, який був найближче до отримання Нобелівської премії, був Іван Франко.

Крім того, Мати Тереза – одна з найвідоміших черниць у всьому світі. Вона народилася 26 серпня 1910 року, а померла в 2007-м. За своє життя вона зробила величезну кількість добрих справ, за що і була зарахована до лику блаженних Католицької церквою ще при житті, а в 2016 році, вже після смерті, вона була канонізована. І в честь дня народження Матері Терези ми вирішили розповісти вам найцікавіші факти з її життя.

Дивіться сюжет про премії

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", нобеля з літератури дали за романи "незвичайною емоційної сили".