"Оголена, що лежить (на лівій стороні)" Амедео Модільяні стала найдорожчою картиною, проданою американським аукціонним будинком Sotheby's.

Всього картина поставила два рекорди Sotheby's - на торги її виставили за рекордну стартову ціну в 150 мільйонів доларів. Попередній власник придбав її на аукціоні в 2003 році за 26,9 мільйонів - це майже в шість разів менше.

Однак ціна картини на Sotheby's чи не поставила абсолютний рекорд для полотен Модільяні. У 2015 році інше полотно із серії оголених моделей продали на британському аукціоні Christie's за 170,4 мільйона доларів. Торги тривали всього дев'ять хвилин.

Абсолютний рекорд вартості живописного полотна поставила в листопаді 2017 року картину Леонардо да Вінчі "Рятівник світу". На Christie's її продали за 450,3 мільйонів доларів. Торги тривали півгодини, стартова ціна картини була в чотири рази нижче.

Популярні новини зараз

Будівельник з Львівщини закохав у себе Тіну Кароль на "Голос країни": Балан так не вміє

Вагітна дружина Віктора Павлика здивувала подробицями про дитину: "Плакала пів години"

Ніну Матвієнко позбавив пенсії режим Януковича: "Я грошей не бачила"

Реакція була миттєвою: маленька українка заспівала "солов'їною" посеред торгового центру

Показати ще

Модільяні написав картину "Оголена, що лежить" незадовго до смерті. На сайті Sotheby's наголошується, що полотно - найбільша за розміром твір майстра, який прожив 35 років.

Торги пройшли в Нью-Йорку 14 травня, в цей вечір аукціон представляв картини імпресіоністів. Для порівняння, картина Пікассо пішла всього за 6,9 мільйонів доларів, полотно Клода Моне - за 20,6. Загальна сума торгів склала 318,3 мільйонів.

Раніше "Знай. uа" писав про те, що автопортрет Пабло Пікассо "Моряк", який оцінюють у 70 мільйонів доларів, зняли з аукціону в Нью-Йорку. Відомо, що полотно планують передати на реставрацію.

Про це повідомило авторитетне агентство Bloomberg.

За даними агентства, картина була пошкоджена в минулу п'ятницю, 11 травня. До інциденту, картина була виставлена на аукціон дому christie's за 70 мільйонів доларів. Як зазначається, автопортрет Пікассо з аукціону зняв нинішній власник полотна американський мільярдер Стів Уїнн. За його словами, картину відправляють на реставрацію.

Американський мільярдер Стів Уінн, ігровий магнат, який володіє кількома казино Лас-Вегаса, і знову з тієї ж причини зняв з аукціону роботу Пабло Пікассо, як він це вже робив у 2006 році.