Операція Оливкова гілка: турецькі війська взяли в облогу сирійське місто

поділитись
Рада безпеки ООН звернулася із вимогою припинити наступ, але бойові дії тривають і досі

Центр сирійського міста Афрін оточила турецька армія. Це підтвердили в штабі Збройних сил Туреччини.

"У результаті заходів, здійснених в рамках операції "Оливкова гілка", місто Афрін було оточене з 12 березня 2018 року", - йдеться у заяві.

Відомо, що в ході спецоперації загинуло близько 3393 людей. Наступ курдів на сирійських територіях під назвою "Оливкова гілка" триває 53 дні.

Розпочалася вона за неофіційними даними ще 20 січня. Головною метою називають так зване "очищення Афрін від курдів". Протягом цього часу 72 турецьких літаки атакували понад 100 цілей, а також  були введені танки.

Генштаб країни запевняє у намірах встановлення безпеки та стабільності уздовж кордонів Туреччини та регіону, а також для захисту сирійського населення від "терористичного гніту та жорстокості".

Нещодавно позицію НАТО щодо категоричного спротиву військовій операції засудив президент Реджеп Тайіп Ердоган, звинувативши представників Альянсу у подвійних стандартах:

" Ми завершимо цю операцію, на те Божа воля, найближчим часом". Збройні сили "знищать" представників підрозділів YPG, які "не повинні сподіватися на допомогу США, щоб перемогти Туреччину", - заявив він.

 Поставила під сумнів законність таких дій і Німеччина – уряд наголосив на порушенні міжнародного права, висловили занепокоєння і у США:

" Вашингтон нічого не може вдіяти. Якщо операція в Афріні завершиться успішно, це поставить під удар дії США в Сирії. Операція ЗС Туреччини в Афріні змусить підтримуваних США терористів YPG до активних дій. Своєю чергою, це підірве плани США щодо відділення терористів YPG від PKK. Тим самим Вашингтон позбудеться останнього аргументу, а світ побачить справжню сутність терористів".

Операція "Оливкова гілка" – шлях для створення буферної зони на кордоні Туреччини та Сирії.

Турецькі офіційні особи заявляють, що операція проводиться "в рамках міжнародних законів" з дотриманням територіальної цілісності Сирії. При цьому сирійська влада кваліфікували дії турецької армії як агресію і порушення суверенітету Сирії.

Рада безпеки ООН звернулася із вимогою припинити наступ, але бойові дії тривають і досі.

Дивіться: щонайменше 54 бійці загинули за три дні турецької операції "Оливкова гілка"

Як повідомляв портал "Знай.ua", Путін і Меркель провернули "угоду століття".

Автор матеріалу: 
Марина Лонская
Теги: 
Туреччина, Сирія, Оливкова гілка
Батьки намагаються знайти спосіб забрати з Туреччини тіло свого сина
0
0
08:54 22.07.2018
Британський актор намалював те, що побачив під час клінічної смерті
0
0
08:09 22.07.2018
Єлизавета ІІ здивувала оригінальним подарунком
0
0
07:39 22.07.2018
Ігри дітей зі зброєю завершилися трагедією
0
0
04:41 22.07.2018
Пасмо волосся в руці жертви допомогло вирішити загадку серійного вбивці через 28 років
0
0
00:19 22.07.2018