На сайті Білого дому опублікована оновлена ​​редакція Стратегії національної безпеки США за підписом президента Дональда Трампа.

68-сторінковий документ позначає глобальні загрози, які стоять перед країною. На зовнішньополітичній арені такими в США назвали Росію і Китай.

"Китай і Росія кидають виклик владі, впливу і інтересам США, намагаючись підірвати американську безпеку і процвітання. Вони сповнені рішучості зробити свої економіки менш вільними і чесними, нарощувати військову міць, контролювати інформацію, щоб придушити суспільство і розширити свій вплив", - наголошується в документі.

Крім того, загрозою американцям і їхнім союзникам називаються "диктаторські режими" КНДР і Ірану, а також терористичні організації ІГ і "Аль-Каїда".

"Китай і Росія посилюють свій вплив на регіональному і глобальному рівні.
Зараз вони мають у своєму розпорядженні військові можливості, відмовляючи Америці в період криз в доступі в найважливіші торгові зони, а в мирний час - ускладнюючи його. Коротше кажучи, вони оскаржують нашу геополітичну перевагу і намагаються змінити міжнародний порядок на свою користь,"- йдеться в документі.

Нагадаємо, що сьогодні, 18 грудня, Путін у телефонній розмові подякував Трампу за надання ЦРУ інформації, яка допомогла затримати терористів, що готували вибухи у Казанському соборі Санкт-Петербурга і в інших людних місцях міста.

Як повідомляв портал "Знай.ua", російський президент Володимир Путін зателефонував американському колезі Дональду Трампу та висловив йому вдячність.