Колишньому президенту Франції Ніколя Саркозі висунули звинувачення у справі про фінансування президентської кампанії 2007 року з Лівії. 

Як повідомила газета Le Monde, його помістили під судовий контроль.

Відповідно до публікації, Саркозі висунули звинувачення в пасивної корупції, незаконному фінансуванні виборчої кампанії і приховуванні лівійських державних коштів.

Раніше телеканал BFM TV повідомив, що Саркозі випустили з-під дводенного арешту. Слідчі повинні були вибрати запобіжний захід протягом 48 годин.

20 березня Саркозі затримали після його перших слухань у справі про незаконне спонсорування виборчої кампанії. Справа відкрили в 2013 році, після чого розслідування призупинили і відновили лише в 2017 році.

Скандал почався з заяв сина колишнього лідера Лівії Муаммара Каддафі Саїф-аль-Іслама про те, що його батько дав на кампанію Саркозі більше 50 мільйонів євро. Журналісти дізналися про існування таємного зв'язкового, який, як передбачається, передавав Саркозі гроші і впливав на політику Франції.

Як відомо, його партія Союз за народний рух (UMP) підробила документи, аби приховати перевищення допустимих витрат приблизно на 18 млн євро під час президентської кампанії у 2012 році.

Екс-президент не раз заявляв, що він не знав про перевищення ліміту передвиборних витрат, встановленого в той час на рівні 22,5 млн євро. Крім Саркозі, у фальсифікації звітності підозрюються ще 13 осіб, серед яких колишні функціонери UMP.

Розслідування у справі про перевищення допустимих витрат на передвиборну кампанію, відомому як справа "Бігмаліон", було розпочато в 2014 році. За версією слідства, махінації з документами, які допомогли приховати додаткові витрати, проводилися через рекламну фірму "Бігмаліон".

У 2012 році він програв вибори, тоді президентом став соціаліст Франсуа Олланд. У 2016 році Саркозі хотів знову висуватися в президенти, але програв праймеріз.

Крім Саркозі, у фальсифікації звітності підозрюються ще 13 осіб, серед яких колишні функціонери UMP. Розслідування у справі про перевищення допустимих витрат на передвиборну кампанію, відомому як справа "Бігмаліон", було розпочато в 2014 році. За версією слідства, махінації з документами, які допомогли приховати додаткові витрати, проводилися через рекламну фірму "Бігмаліон". Саркозі в 2012 році програв вибори, тоді президентом став соціаліст Франсуа Олланд. У 2016 році Саркозі хотів знову висуватися в президенти, але програв праймеріз.

У Франції поліція затримала колишнього президента Саркозі

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Макрон переплюнув навіть свою дружину.