У понеділок, 7 травня, на 87-му році житті не стало легендарного італійського режисера, володаря престижної премії "Золота пальмова гілка" Ерманно Ольмі.

Нагороду талант отримав на Каннському кінофестивалі за фільм "Дерево для черевиків" (L'Albero degli zoccoli, 1978), а також "Золотого лева Святого Марка" Венеціанського кінофестивалю за "Легенду про святого пияку" (La Leggenda del santo bevitore, 1988), відомого своїм самобутнім стилем оповіді.За інформацією ЗМІ, режисер довгий час боровся з важким захворюванням, і незважаючи на це багато працював. Разом з тим залишається невідомим, яка недуга вбила Ольмі. Його остання повнометражна картина "Повернуться зелені луки" вийшла в 2014 році.

Ерманно Ольмі народився 24 липня 1931 року в місті Бергамо, Ломбардія. Одружений на Лоредану Детто, яка зіграла одну з ролей у фільмі "Вакантне місце". Пізніше переїхав до Мілану, щоб пройти курси акторської майстерності в Академії Драматичного Мистецтва. У період з 1953 по 1961 роки випускає більше десятка документальних фільмів, при цьому не маючи за спиною практично ніякого досвіду.

Популярні новини зараз
Анджей Дуда виступив у Верховній Раді разом із Зеленським, а путін запустив по Києву ракети: "З росією не може бути справ" Тіна Кароль та Оля Полякова: українські зірки на сцені започаткували новий тренд - патріотична сукня Надя Дорофєєва після розставання з Дантесом зізналася в сильних почуттях до Позитива: "Люблю і хочу" Леонід Кравчук за рік до смерті передбачив, коли Україна переможе: "Поки не змусять..."
Показати ще


Ольмі поставив 60 фільмів для кіно та телебачення. Манера Ольмі близька до неореалізму, однак сам режисер заявляв про те, що не відноситься до цього напрямку, оскільки працює з непрофесійними акторами.

Фільми Ерманно Ольмі, як і переважна більшість продуктів неореалістичного руху в італійському кінематографі, мають значний хронометраж, повільний розвиток подій, у багатьох з них режисер піднімається певну соціальну проблему.

Найвідомішими фільмами режисера є: "Дерево для черевиків" (" Золота пальмова гілка ", Каннський кінофестиваль 1978 року), "Легенда про святого пияка", в основу сюжету якого лягла новела Джозефа Рота ("Золотий лев", кінофестиваль у Венеції 1988 року).Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що в Німеччині на гастролях загинув легендарний артист і режисер Юрій Томошевський.