Мер філіппінського міста Танон Антоніо Халілі був застрелений снайпером під час урочистостей.

Про це повідомляє CNN з посиланням на місцеву поліцію.

Зазначається, що чоловік отримав поранення у живіт, згодом у лікарні медики констатували смерть. Вбивство відбулося під час традиційної церемонії підняття прапору біля адміністрації міста. На відео з місця події видно, що люди навколо співають гімн країни, а потім лунає постріл, що спричиняє паніку серед присутніх.

Охорона Халілі відкрила вогонь у відповідь, намагаючись поранити снайпера.

"Коли я побачила, що всі тікають, я почала бігти - я забігла всередину адміністрації. Я була в паніці, потім я почула ще більше пострілів. Я попросила моїх співробітників перевірити, чи не було більше поранених; дякую Богові, їх не було", - розповіла заступниця вбитого мера Джоанна Корона-Віламор.

За попередньою версією, Халілі застрелили через його боротьбу з наркодилерами. Зокрема він був відомий тим, що влаштував у місті "парад ганьби" людей, які були заарештовані за підозрою у зв’язках із цим злочинним бізнесом.

У адміністрації президента Філіппін Родріго Дутерте засудили вбивство та зазначили, що Халілі був хорошим другом президента. Дутерте відомий своєю справжньою війною з наркомафією, яка супроводжується численними вбивствами тих, кого пов’язують з нею. Навіть сам президент зізнавався, що власноруч застрелив трьох наркоторговців.

Зокрема, він заявив, що президент Філіппін Родріго Дутерте підтвердив, що коли він був мером міста Давао, він власноруч застрелив трьох наркоторговців.

"Я вбив близько трьох з них ... Я не знаю, скільки з випущених мною куль увійшло в їхні тіла. Це сталося, і я не можу брехати про це", - сказав Дутерте.

Також філіппінський очільник спростував чутки про те, що він нібито вбивав тих, хто здавався поліції добровільно.

Зазначається, що раніше Дутерте стверджував, що своїми вбивствами він подавав приклад поліцейським, щоб надихнути їх на активнішу боротьбу з наркоторговцями.

Видання також зазначає, що представник президента Мартін Анданар стверджує, що президент Філіппін не є вбивцею, а його заяви лише частина жорсткої риторики.

Також повідомляється, що у вересні колишній кіллер з Філіпін Едгар Матобато заявив, що під час 20-ти річного головування у місті Давао Дутерте наказував вбивати злочинців та опонентів без суда і слідства. Крім того, за словами Матобато, він особисто проводив інструктаж найманим вбивцям, як необхідно вбивати.

За інформацією Reuters, Дутерте стверджує що це не вбивства через расову чи релігійну приналежність, чи через політичні переконання.

"Це не геноцид, мова йде про злочин. Це не підпадає під статут Міжнародного кримінального суду", - сказав Дутерте.

Родріго Дутерте зізнався у вбивствах, скоєних під час керівництва містом Давао

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що убитого депутата вшанували високою нагородою.