Росія може намагатися розколоти НАТО за допомогою атаки на нового члена Альянсу – Чорногорію, а Дональд Трамп цьому всіляко підіграє.

Цю інформацію повідомив Джеффрі Е. Стейсі, колишній співробітник Держдепартаменту США, у своїй статті в Foreign Policy. За його словами, РФ може завдати "останній смертельний для Заходу удар" на Балканах.

Стейсі вважає, що швидше за все, на саміті в Гельсінкі "Трамп вручив Путіну список ключових виборів у Конгрес, на яких йде гостра боротьба, – виборів, на яких йому необхідно втручання Росії. А найімовірніше, вони говорили про НАТО, Крим і Україну, і Путін отримав від Трампа те, чого хотів".

За словами Стейсі, Трамп підіграє Росії.

"Власне, Трамп, як видається, підіграє російським вивертам, які можуть зруйнувати НАТО шляхом удару по новоспеченому члену альянсу", – припустив екс-співробітник Держдепу.

Популярні новини зараз

Вагітна дружина Віктора Павліка розкрила стать дитини: "Плакала півгодини"

Молода українка померла під час пологів на руках у байдужих лікарів: маля ніколи не поцілує маму

Перехід на "літній час" скасовується? У Зеленського готові вирішити болюче питання українців

Головне за ніч: Мірзоян показав нову жінку, Дан Балан влаштував Кароль скандал, на Укрпошті відмовилися від рідної мови і кицька Лободи

Показати ще

Також він звернув увагу на висловлювання Трампа про Чорногорію в інтерв'ю Fox News. На наступний дня після зустрічі, президент США заявив:

"Чорногорія – крихітна країна з дуже сильним народом. Там є дуже агресивні люди. І вони можуть повести себе агресивно, і – вітаю вас, ви берете участь у третій світовій війні".

Стейсі переконаний, що завдяки російському збройному втручанню, Трамп підтвердить справою сказане на Fox New - Америка не буде виконувати статтю 5 Вашингтонського договору і не прийде на допомогу Чорногорії разом зі своїми союзниками.

"Якщо США не будуть брати участь в операції Сил реагування НАТО багатонаціональних наступальних сил Альянсу, які перебувають у стані високої бойової готовності, то Європа, ймовірно, попятиться і не стане відповідати на несподіваний натиск", – переконаний автор.

Стейсі припустив, що Росія атакує не наземними силами, а, швидше за все, з моря і з повітря.

"Здійснення подібного сценарію НАТО завдасть смертельної шкоди, безповоротно розколить Альянс", – зазначив він.

Крім того, автор говорить, що Росія, можливо, "починає невірно трактувати толерантність країн НАТО і переоцінювати свої можливості".

Стейсі вважає, що саміт в Гельсінкі - повномасштабна криза у сфері національної безпеки США.

"Висловлювання Трампа про Чорногорію, як мінімум, послаблюють Альянс, надаючи Росії розширену свободу рук для дестабілізації новоспеченого члена НАТО і підвищуючи ризик поновлення конфлікту на Балканах. У найгіршому разі ці слова відображають погляди самого Путіна, що породжує серйозні побоювання, що за зачиненими дверима два президенти прийшли до якоїсь домовленості про Чорногорію", – додав він.

Стейсі припускає, що найпотужнішому у світовій історії військовому альянсу загрожує фіаско.

"Якщо НАТО не готове повною мірою протистояти загрозі на військовому рівні, негайним наслідком російської атаки на Чорногорію стане фактичний кінець найпотужнішого у світовій історії військового альянсу", – підсумував автор.

Нагадаємо, що Трамп пригрозив закрити уряд.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", ЄС запропонував роздрібнити царство Путіна.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що В США Трампа замінили Путіним.