Російський президент Володимир Путін вважає, що це Захід змушує Росію збільшувати розтрати на озброєння.

Про це він розповів в інтерв'ю журналісту американського телеканалу NBC Мегін Келлі, яке з'явилося на сайті Кремля.

"Ви уявіть собі, що ми б поставили зараз ракетні системи уздовж американо-мексиканського або уздовж американо-канадського кордону на їх територіях з двох сторін і плюс ще кораблі б підтягли з двох сторін, - що б ви сказали на цей рахунок, зробили б якісь-то кроки? А ми б на це сказали, що ви розганяєте гонку озброєнь. Це не марення, ні? А так і є", - сказав Путін.

При цьому російський президент згадав, що на Алясці розгорнута така система. Також вони є в Польщі та Румунії. "Плюс військово-морська складова. Кораблі стоять в безпосередній близькості від російських берегів і на півдні, і на півночі", - сказав російський президент.

Бравада Путіна не закінчилася, і він обіцяє відповісти негайно.

Путін і гонка озброєнь

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що своє небажання ефективно підтримувати Україну проти агресії Росії Захід виправдовує повільними темпами українських реформ. Така позиція Заходу - це боягузтво, жадібність і дурість, - вважає український політолог і журналіст Віталій Портников. На його думку, Захід боїться Путіна і не має ніякої політичної волі до рішучих дій.

Кремль не отримав ніяких жорстких дій у відповідь, які могли б його налякати, після вбивства іншого колишнього російського розвідника Олександра Литвиненка. А безпосередній убивця Литвиненко - Андрій Луговий, зробив блискучу політичну кар'єру в Росії, став депутатом Держдуми і отримав купу нагород.

"Кожен раз коли Росія переходить чергову "червону лінію" в своїх відносинах із Заходом - в Україні, Сирії або прямо в центрі британської столиці - завжди знаходяться ті, хто нагадує, що не можна загострювати відносини з Москвою, не можна злити Путіна, не можна приймати рішення, які б'ють по інтересах західних економік або по кишені пересічних росіян, не можна забувати, що Росія - ядерна держава, не можна то, не можна це", - пише Віталій Портников.