Минулого року президент РФ Володимир Путін на весь світ заявив – скорочує витрати на армію. Але нещодавно ситуація змінилася в кардинально інший бік.Якщо переглянути звітність федерального бюджету за I квартал 2018 року, стає зрозуміло: на російське військо знову почали направляти космічні суми.

Народ голодує, армія – у золоті?

На дивні розбіжності у розподілі російського бюджету одним із перших звернув увагу блогер під ніком "Злий одесит". Він запевняє: якщо громадянам РФ ці цифри ні до чого, то це дуже велика помилка для них самих, адже зовсім скоро вони можуть залишитися без копійки і без того скрутне економічне становище буде ще гіршим.

"Так, за період січень-травень цього року на армію і силові структури в РФ було витрачено 2,4 трильйона рублів, що становить 38% всіх витрат федерального бюджету. При цьому, фінансування безпосередньо збройних сил зросла на 63 млрд рублів, витрати на структури із забезпечення національної безпеки додали 45 млрд руб, на Росгвардію виділили додатково 6 млрд руб, поліцію задобрили на 15 млрд руб, ФСБ отримало додатково 8 млрд рублів. При цьому витрати федерального бюджету на соціальне забезпечення скоротили на 350 млрд, витрати на пенсії на 393 мільярдів рублів", - наводить блогер частину звітну.

Але не тільки на армію вирішив витрусити бюджет РФ Путін – збільшилися витрати на науковий сектор (приблизно на 34 млрд рублів), але ось питання: чому тільки на розробки військових комплексів:

Популярні новини зараз
Українці просять не пускати дітей до шкіл, поки літають ракети: має втрутитися Володимир Зеленський Чеські Vampire вже "випили" сотні літрів крові окупантів Долю Кримського мосту давно вирішено наперед, і в Кремлі занервували - встановили фейкові мішені від ракетних ударів Дружина Григорія Решетника Христина показала, наскільки їй "всеодно" на вагітності: "Як може бути інакше"
Показати ще

"А ви думали, там створюють новий кардіограф або рентген? А тому, агресивний гібридний сусід, не дивлячись на непросте економічне становище в країні, навіть і не думає залишати своїх реваншистських амбіцій".

Дивіться: Фіксувати військові злочини Росії у 2014 було майже нікому (Хроніки неоголошеної війни)

Армія РФ: витрати з бюджету

За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження миру (SIPRI), у 2017 році військові витрати у світі зросли на 1,1% та сягнули 1,73 трильйони доларів, в той час, як витрати Росії на армію скоротились вперше з 1998 року.

У 2017 році РФ витратила на армію близько 66,3 мільярдів доларів та опустилась на четверту сходинку за розміром військового бюджету у світі. Лідирує у рейтингу найбільших військових витрат традиційно США, які витратили на армію більше, ніж сумарно 7 наступних у рейтингу держав — 619 мільярдів доларів. При цьому, розмір військових видатків там залишився незмінним з 2016 року.

Дивіться: Росія збільшила армії на кордоні ще до початку саміту НАТО

Як повідомляв портал "Знай.ua", 17 червня Росія запустила ракету з навігаційним супутником "Глонасс-М" з космодрому Плесецьк. З апаратом встановлений ​​і підтримується стійкий телеметричний зв'язок, його бортові системи функціонують нормально.