Міністр оборони Естонії Юрі Луйк заявив, що російські військові кораблі намагаються витиснути кораблі НАТО з Балтики.

Він вважає, що подібні спроби проявляються у низьких прольотах авіації над кораблями та небезпечним наближенням до кораблів:

"Це відбувається в міжнародних водах. Це порушення правил доброго тону в мореплавстві. Здійснюється активне озброєння регіону. Воно відбувається абсолютно без причини, і це свідчить про зростання агресії в нашому регіоні", — підкреслив міністр.

Міністр оборони Естонії Юрі Луйк

Популярні новини зараз

Літак почав втрачати висоту через обмерзання, в мережі з'явилися переговори пілота з диспетчером: "Ми нічого не можемо"

Військовий призов в Україні скасовувати не будуть, але змінять термін служби: заява Міноборони

"Було нудно": жінка встановила дивний рекорд, переспавши з 919 чоловіками за 7.5 годин

Донька Арсена Мірзояна і Тоні Матвієнко вперше вийшла на велику сцену - скоро заспіває, як бабуся Ніна

Показати ще

За словами Луйка, насамперед об'єктом тиску стають кораблі США та інших країн НАТО:

"Росія розробила висококласну систему переміщення військ. Це означає, що війська, які знаходяться на кордоні з Україною, завтра можуть опинитися біля кордону з країнами Балтії", — додав він.

НАТО і Естонія

Як відомо, сьогодні у територіальних водах Естонії 11 травня почалися організовані естонськими ВМС навчання Open Spirit, в яких бере участь постійна протимінна група НАТО. У складі протимінної групи зараз п'ять кораблів, флагман групи - голландський корабель підтримки Mercuur, у групу входять також мінні тральщики норвезький Otra, голландський Urk, бельгійський "Нарцис" і німецький Bad Bevensen. Також в Естонії тривають найбільші в історії країни військові навчання під назвою "Їжак-2018" (Siil 2018).

НАТО в Естонії

Минулого року в естонському військовому містечку Тапа завершили будівництво комплексу нових казарм для військовослужбовців міжнародного батальйону НАТО і місцевих Сил оборони. Офіційне відкриття об'єкта відбулося у 30 жовтня, за участю міністра оборони Естонії Юрі Луйка.

Загальна площа комплексу становить 38 тис. м2. На його території розміщено 20 будівель: три казарми, їдальня, навчальні приміщення та допоміжні будівлі.

Бази НАТО в світі

Кожна казарма розрахована на 300 спальних і 30 робочих місць. В одній із казарм розміщено побутові та навчальні приміщення, а також кімнати для зберігання спорядження та його обслуговування. Вартість робіт із будівництва бази становить €43 млн.

Дивіться: Естонія просить НАТО розмістити постійні військові бази на своїй території

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Сирії під удару сил авіацій Ізраїлю знищили сучасний російський зенітний ракетно-гарматний комплекс "Панцир С-1" (по кодифікації НАТО - SA-22 Greyhound). Як повідомляв портал "Знай.ua", у Сирії під удару сил авіацій Ізраїлю знищили сучасний російський зенітний ракетно-гарматний комплекс "Панцир С-1" (по кодифікації НАТО - SA-22 Greyhound).