В міжнародній акваторії, практично у сотні миль на південний схід від Північної Кароліни (США), помітили російський корабель розвідувального призначення "Віктор Леонов".

За даними CNN, військові стверджують про його першу появу ще наприкінці минулого тижня.

Сумнівів у не надто чистих намірах екіпажу та його основної мети не залишалося – підозри викликало різноманітне високотехнічне шпигунське оснащення, призначене переважно для спрямування комунікаційних сигналів у Карибському басейні.

Маршрут судна пролягав по східному узбережжю біля мису Канаверал, Кінгс-Бей, Норфолк і Нью-Лондон – саме тут розташовуються основні військово-морські ресурси США.

Популярні новини зараз

Ірина Федишин приголомшила українців новим образом: "Як вам?"

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

Головне за ніч: "втеча" Віктора Павліка і Реп'яхової, НП в літаку, Полякова без волосся і загадкова загибель українки

Дівчина з найбільшими сідницями засунула пляшку в труси, ледь не тріснули

Показати ще

Припускають, що "Віктор Леонов" швидко не зникне з півночі регіону, адже операція з розвідки може тривати від чотирьох до шести місяців, судячи із попередніх випадків.

До переліку головних завдань подібних кораблів відносять контроль всіх морських переміщень (в тому числі так званого "уявного противника"), ретрансляцію закритих каналів зв'язку, перехват радіохвиль на всіх існуючих частотах, спостереження за артилерією, ракетним озброєнням та інше.

Дивіться: у Пентагону є сценарії на випадок військової істерики Кремля: капітан ВМС США

Як повідомляв портал "Знай.ua", віртуальна екскурсія по структурі НАТО спростувала всі вигадки Кремля щодо системи роботи Альянсу.