В НАТО занепокоєні проведенням російських військових навчань в Білорусі. Причина в тому, що міжнародним спостерігачам не надають належного доступу для спостереження за маневрами.

Про це повідомив генсек Альянсу Єнс Столтенберг, передає The Wall Street Journal. Він закликав Росію виконувати міжнародні зобов'язання.

"Це важливо тому, що зі збільшенням військової активності біля наших кордонів ми потребуємо більшої прозорості, передбачуваності і звісно ж потребуємо запобігання інцидентам, а якщо вони вже трапилися, то запобігання їх виходу з під контролю", - пояснив генсек НАТО.

Росія переправить на білоруську територію чисельний військовий контингент для участі у військових навчаннях. Але допустить для спостереження за ними лише двох представників Альянсу.

Популярні новини зараз

Стосунки з "Холостяком" Мельником і зізнання за сценарієм: Юлія "Зайка" розкрила шанувальникам правду

Юлiя Саніна з "The Hardkiss" звернулася до Кароль після перемоги: "Тіно, я дивлюся твої..."

Зірка "Кварталу" Ірина Сопонару потонула в молодильному дзеркалі: "Нереалка..."

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

Віденський документ передбачає участь сторін у спостереженні за маневрами одна одної. На навчання військ НАТО завжди запрошують російських представників, які спостерігають за ними впродовж кількох тижнів.

Росія надасть доступ делегатам Альянсу лише на так званий "день відвідувача". Білорусь погодилась, щоб представники НАТО були присутні на навчаннях протягом п'яти днів, але їх пересування обмежать.

"Нинішня Росія пропонує менший доступ і прозорість ніж Радянський союз в останні роки холодної війни" - сказав директор брюссельського офісу "Фонду Маршалла" Ян Лессер.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, Польща збирається тримати власну армію у підвищеній бойовій готовності у зв'язку з проведенням російських навчань в Білорусі.