Росія планує використовувати АЕС як зброю проти Литви.

Таку думку висловила президент Литви Даля Грібаускайте під час зустрічі з віце-президентом США Майклом Пенсом.

"Демонстрована Америкою тверда позиція щодо геополітичних енергетичних проектів Кремля має виняткове значення в плані виникнення нової загрози - будівництва поблизу кордонів НАТО небезпечною Білоруської АЕС в Островці, яка може бути використана і як неконвенційну зброю", - сказала литовський лідер.

Вона зазначила, що американські санкції показали, що потурання Кремлю в енергетичному секторі не буде. Перший енергоблок планується ввести в роботу в 2019 році, другий - в 2020-м.

Ще в 2010 році міністерство навколишнього середовища Литви повідомляло, що при будівництві АЕС не враховувалися вимоги міжнародної конвенції Еспоо.

Популярні новини зараз
Соцвиплати відклали: хто та чому отримає допомогу із затримкою Українці давно такого не бачили: експерт прогнозує масштабне зниження цін на продукти Замість броні – повістка: українців масово мобілізують під час оформлення – ТЦК вимагають утихомирити Пенсіонерам виплатять надбавки понад 600 гривень у липні: хто та як може отримати
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що США випробували нову систему ПРО.