Рік, що минає, відзначився численними землетрусами та іншими масштабними стихійними лихами, які наробили багато горя та завдали мільярдних збитків.

Проте сейсмологи не радять розслаблятися. За їх прогнозами, у 2018 році число руйнівних землетрусів зросте в півтора-два рази, передають зарубіжні ЗМІ.

До такого висновку дійшов геофізик Роджер Білхем з Університету Колорадо в Боулдері, вивчивши статистику землетрусів магнітудою понад 7 балів з 1900 року. Багаторічні спостереження показали, що землетруси трапляються частіше, якщо швидкість обертання Землі навколо своєї осі трохи зменшується за рахунок внутрішніх причин.

Він виявив, що у минулому столітті було п'ять періодів, коли число потужних землетрусів значно перевищувало середнє значення і доходило до 25-30 на рік. У спокійний період їх кількість не перевищувала 15.

"Кореляція між обертанням Землі і сейсмічною активністю сильна і передбачає, що в наступному році зросте число потужних землетрусів", - заявив він.

Популярні новини зараз

Злата Огнєвіч попід ручку з Григорієм Решетником втекла від фіналістів "Холостячки": "Найжаданіша мить"

Григорій Решетник зрадів фіналу "Холостячки" зі Златою Огнєвіч: "Нарешті маячня закінчиться"

Михайло Поплавький запропонував змінити гімн "Ще не вмерла України...." на свою пісню, земляки сміються: "Ваша пісня і так гімно"

"Федя-двірник": зірка "Сутінків" Крістен Стюарт в безглуздому вигляді стала "жертвою" папараці

Показати ще

Останній руйнівний землетрус магнітудою 7 балів стався тиждень тому на кордоні Ірану та Іраку. Тоді загинули сотні людей.

Дивіться: Наслідки потужного землетрусу 13 листопада 2017 року

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", на Нову Каледонію насувається стихійне лихо. Синоптики вже попередили людей про небезпеку.