16 грудня в Бухаресті проходить прощання з королем Румунії Міхаєм I.

Як пишуть західні ЗМІ, на церемонії були присутні члени королівських сімей Великої Британії, Бельгії, Швеції, Іспанії та Греції. Крім того, на вулиці румунської столиці вийшли десятки тисяч громадян, щоб проводити короля в останню путь.

Опівдні похоронна процесія вирушила з Королівського палацу через центр міста до собору, де церковну службу провів патріарх Румунської православної церкви. Поховають Міхая разом з іншими членами королівської сім'ї Румунії на кладовищі в Куртя-де-Арджеш.

Нагадаємо, що король помер 5 грудня в Швейцарії у віці 96 років. Він був останнім східноєвропейським монархом, який правив в 1927-1930 і 1940-1947 роках. Він виступав проти підтримки Гітлера. Проте, після приходу до влади комуністів він переїхав у вигнання.

Деякий час в Швейцарії він був змушений заробляти розведенням курей.

Останній монарх Східної Європи помер

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що колишній правитель народився 25 жовтня 1921 року, а отримав повноваження після смерті свого діда - тоді йому ледь виповнилося шість років, тому поруч постійно були регенти. У 1930 році його батько відрікається від престолу, а 19-річного сина призначає єдиним спадкоємцем. На початку Другої світової Румунія підтримувала гітлерівську Німеччину, але Міхай був проти: наказав взяти під варту Антонеску, об'єдналася з антифашистської опозицією і оголосив війну Гітлеру.