Українські силовики опублікували повний перелік російських найманців із приватної військової компанії "Вагнер". Саме цих людей свого часу переправили на територію Сирії військово-морські сили РФ.

"Попри заяви Міноборони РФ про начебто непридатність крейсера "Варяг" для перевезення особового складу та техніки, СБУ на додаток оприлюднює список найманців ПВК "Вагнера", які були приховано доставлені з Владивостока до Сирії саме на цьому кораблі ВМФ РФ (мешканці Приморського краю, Амурської області та Республіки Саха-Якутія)", - зазначив очільник СБУ Василь Грицак.

Плавання в один кінець

Він також звернув увагу на той факт, що як мінімум для двох "вагнерівців" з оприлюдненого списку (О. Крохун та П. Соломонов) цей рейс став " подорожжю в один кінець":

"У разі виникнення у МО РФ "труднощів" у встановленні конкретних паспортних даних та адресу проживання вищезазначених громадян РФ з числа "ихтамнетов" Вагнера для притягнення їх до кримінальної відповідальності за найманство, СБУ готова оприлюднити і цю інформацію для донесення правди до громадян Росії та ліквідації "необізнаності" вищих офіцерів МО РФ", - додав керівник відомства.

Популярні новини зараз

У Путіна "впав" Кремль

Укрзалізниця підготувала невакцинованим українцям неприємний сюрприз: квиток на поїзд і 300 гривень

Менопауза: як зберегти молодість шкіри

Ксенія Мішина вразила виглядом після примирення з Еллертом: "Обличчя в кров"

Показати ще

Міжнародне розслідування щодо ПВК "Вагнер"

Як відомо, нещодавно група міжнародних експертів провела власне розслідування за фактом дій членів ПВК "Вагнер" у Сирії. Фахівці стверджують, що приватна сирійська авіакомпанія Cham Wings здійснює перельоти між Дамаском і Ростовом-на-Дону, перевозячи в Сирію російських найманців.

При цьому частину літаків Airbus і Boeing, для перельоту "вагнерів" придбали або орендували компанії "Хорс" і "Дарт" (зареєстровані в Україні).

"Хорс" і "Дарт" відкидають звинувачення в постачанні літаків компаніям, що знаходяться під санкціями. Найманцями компанії "Вагнер" стають росіяни з ультранаціоналістичними переконаннями і військові ветерани, деякі з яких також воювали в Україні.

Дивіться: хто такі найманці з ПВК "Вагнер" та чому Путін відхрещується від них?

Як повідомляв портал "Знай.ua", співробітники Служби безпеки України затримали і допитали свідка переправлення до Сирії найманців приватної військової компанії "Вагнера" військово-морськими силами Росії. Одним із затриманих виявився громадянин України. Інший - громадянин РФ, який мав при собі військовий квиток із записом про нагородження за участь у військовій операції в Сирії.