У бельгійській провінції Східна Фландрія виникла витік в системі охолодження реактора АЕС. Співробітники станції були змушені зупинити першу реакторну установку атомної електростанції "Дул".

Про цей інцидент повідомили зарубіжні ЗМІ. 28 квітня представник оператора Engie Electrabel Нелі Схерлинк офіційно підтвердила: у ядерній частині реактора виявлена несправність. Сам інцидент стався кілька днів тому.

Бельгійці сумніваються в безпеці своїх АЕС - відео:

"Вперше подібне сталося з такого типу системою. Була констатована невелика втрата води в резервному підводі нашої системи охолодження. Це невеликий витік. Вона значно нижче граничного рівня, за яким послідувала б автоматична зупинка реактора", - розповіла Нелі Схерлинк.

Популярні новини зараз
Хто з чоловіків має право на виїзд закордон під час війни: Олексій Білошицький зробив нову заяву Мешканці Лиману пообіцяли повернутися та залишили промовисте повідомлення для окупантів: "Пошкодуєте, що не здохли раніше" ПриватБанк повідомив про важливі зміни з 1 червня: про що варто пам'ятати клієнтам Українці зловили Тіну Кароль в обнімку з Григорієм Ліберманом - нарешті всі побачили його обличчя
Показати ще

Представник оператора підкреслила, що "немає жодних наслідків для безпеки", а рішення про зупинку реактора для ремонту було прийнято з метою забезпечення надійної роботи устаткування. Повідомляється також, що реактор буде зупинений щонайменше до початку жовтня з-за майбутнього складного ремонту.

Бельгійські АЕС "Дул" і "Тіанж" останні кілька років неодноразово припиняли роботу через різни несправностi.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" у Баварії товарний потяг зійшов з рейок. Перекинулися два вагони, пошкоджена колія. Обійшлося без жертв, але порвалися 80 метрів електричного кабелю. Пригода сталася вночі 28 квітня. Орієнтовний збиток від аварії експерти попередньо оцінюють у кілька мільйонів євро.