Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп і глава Північної Кореї Кім Чен Ин планують зустрітися тет-а-тет і провести переговори.

Цю інформацію офіційно підтвердили в Білому домі: зустріч заплановано на травень. "Президент Трамп приймає запрошення зустрітися з Кім Чен Ином в зазначеному місці і в певний час. Ми очікуємо денуклеаризації Північної Кореї. Між тим, всі санкції і максимальний тиск зберігатимуться", - заявила глава прес-служби адміністрації Трампа Сара Сандерс.У п'ятницю радник президента Південної Кореї з питань національної безпеки Чон Ий Йон зустрівся з представниками влади США. Він поінформував офіційний Вашингтон про переговори з Кім Чен Ином, які він провів на початку цього тижня в Пхеньяні. Як заявив Чон в п'ятницю після зустрічі в Білому домі, американський президент хотів би зустрітися з північнокорейським лідером в травні. При цьому, за його словами, спільні навчання США і Південної Кореї в квітні ніхто не скасовує.Разом з тим свою позицію в цьому питанні висловив і сам Дональд Трамп.

"Кім Чен Ин говорив з офіційними представниками Південної Кореї про денуклеаризації, не тільки про заморожування (ракетно-ядерної програми - ред.). Також він говорив про неприпустимість ракетних випробувань Північною Кореєю протягом цього періоду часу. Досягнуто значного прогресу, але санкції залишатимуться поки не буде досягнуто згоди. Зустріч планується!" - написав глава Сполучених Штатів на своїй сторінці в Twitter.Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що США ввели проти Польщі санкції через скандальний закону "Про Інститут національної пам'яті". Фактично поки конфлікт Польщі та України не вирішиться, президент і глава уряду є в Білому домі персонами нон-грата.

Ми також писали про те, що Польща знову обсипала Україну звинуваченнями: глава МЗС Павло Клімкін заявив про намір налагодити відносини з сусідом, однак тут упевнені: в українців насправді інші наміри.