Trident Juncture 2018: НАТО проведе найпотужніші навчання за всю історію

поділитись
Альянс не приховує: до російського демаршу повністю готові

Восени поточного року Північноатлантичний альянс (НАТО) має намір провести у Європі наймасштабніші з часів холодної війни навчання - Trident Juncture.

"У жовтні цього року відбудуться масштабні навчання НАТО, які стануть найбільшими маневрами з амфібіями з часів піку холодної війни", - підтвердив нещодавно на слуханнях у Палаті представників Конгресу США командувач Корпусу американської морської піхоти, генерал Роберт Неллер.

За його словами, близько 45 тисяч військових з різних країн-членів НАТО повинні взяти участь у маневрах. Задіяні будуть десятки кораблів і літаків, котрі будуть імітувати загрозу зовнішнього вторгнення біля берегів Норвегії.

Неллер не приховує: США давно розглядають демарші з боку Росії, тому ці тренування – досить прозорий натяк Кремлю.

"Але я думаю, що це показує серйозність нашої стратегії, а також те, що наші європейські союзники хочуть бачити нашу присутність там (у Європі - ред.) і нашу прихильність їх захисту", - додав генерал.

Відомо, що навчання Trident Juncture зазвичай проводяться раз на три роки, востаннє відбулися в 2015-му. Тоді залучили близько 36 тисяч солдат країн НАТО, приєдналася й українська сторона.

Метою подібних заходів називають демонстрацію підвищеного рівня боєготовності НАТО, адаптованого до нових умов, та здатності Альянсу реагувати на нові виклики безпеці.

"Холодна війна" - глобальна геополітична, економічна та ідеологічна конфронтація між Радянським Союзом і його союзниками, з одного боку, та США, країнами Західної Європи і їх союзниками — з іншого, що тривала з середини 1940-х до початку 1990-х років.

Дивіться: Trident Juncture 18, Norway

Як повідомляв портал "Знай.ua", до українських берегів підійшов американський десантний корабель USS Oak Hill LSD-51. Корабель з морською піхотою на борту бере участь в американсько-румунських навчаннях, які стартують 8 березня. Закінчаться навчання 15 березня. Головним завданням назвали підвищення бойової майстерності США і Румунії і зміцнення взаємодії морських сил. Навчання пройдуть в районі Констанці. Присутність сил флоту і морської піхоти в Чорному морі показують прихильність в регіональній стабільності, безпеки на морі і колективного захисту союзників США по НАТО.

Автор матеріалу: 
Марина Лонская
Теги: 
НАТО, військові навчання, Trident Juncture
Вибір редакції, Суспільство
24.04.2018
Ще до того, як малюку виповниться рік, Єлизавета ІІ стане багатшою на 50 мільйонів фунтів стерлінгів
0
0
17:40 24.04.2018
Неочікувані перестановки на політичній арені
0
0
15:30 24.04.2018
У Кремлі вважають, що порівнювати ці події "недоречно"
0
0
14:42 24.04.2018
Cаме хіматака в Думі дала поштовх новій порції санкцій
0
0
14:10 24.04.2018
9 "демократів" кандидатуру не підтримали
0
0
10:39 24.04.2018