Наприкінці минулого місяця американська влада ухвалила рішення щодо висилки 60 російських дипломатів у зв'язку із отруєнням екс-розвідника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії нервово-паралітичною речовиною "Новачок".

Втім, Кремль дуже швидко знайшов заміну десяткам співробітників відомств із "чорного списку". У Державному департаменті США підтвердили: влада РФ має право запросити акредитацію для заповнення вакантних позицій в її дипломатичної місії на території Америки.

Втім, кожен запит розглядатимуть окремо, аби уникнути скандалів у майбутньому.

За словами члена виконавчого департаменту в уряді США, офіційна Москва вже заявила про готовність прийняти американських дипломатів замість тих, яких вирішено вислати у відповідь на рішення Вашингтона.

Популярні новини зараз

Оля Полякова похизувалася своїм будинком на березі озера: "Десь у Франції"

Київські дорожники з цеглиною і тачкою атакували асфальт і стали живим мемом

Красуня-дружина Юрія Ткача показала реалії їхніх стосунків: "Так і живемо"

Померла радянська акторка Серафима Холіна - страждала останній рік від альцгеймера

Показати ще

Як відомо, напередодні Служба безпеки України озвучила плани щодо заборони в'їзду всім російським дипломатам, висланим з країн Європейського Союзу:

"Кандидати на видворення у нас є завжди. А вплине чи ні - життя покаже. Не ми спекулюємо на питанні обміну заручниками. Так, ми видворили 13 дипломатів. У той же час хочу зазначити, що це була правильна, на мою думку, акція. Ми дійсно закрили в'їзд тим, кого видворили з США - 60 розвідникам. А також 23, яких видворили з Британії... Більше того, ми закриємо в'їзд на територію України тим, кого видворили з інших країн Європейського Союзу", - пояснив керівник СБУ Василь Грицак.

Одночасно прийняли рішення про видворення 140 дипломатів з РФ більше двох десятків країн. Водночас, деякі держави, яких вважають "друзями Росії в ЄС" відмовляються від таких дій.

Дивіться: Василь Грицак про висилку російських дипломатів з України

Як повідомляв портал "Знай.ua", доньку колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля Юлію отруїли разом з батьком у Великобританії після того, як вона отримала доступ до "секретного рахунку", на якому було 150 тисяч фунтів стерлінгів (близько 211 тисяч доларів). Юлія, нібито отримала доступ до таємного банківського рахунку за кілька днів до нападу. Мова йде про гроші від продажу будинку в Британії, який належав синові Скрипаля Олександру і його колишній дружині Наталії.