Європейська комісія планує заборонити ряд одноразових продуктів з пластику і штрафувати країни-члени Євросоюзу за пластикове сміття, який не підлягає вторинній переробці, повідомили видання німецького медіаконцерну Funke Mediengruppe.

Як зазначається, комісія Європейського Союзу має намір представити в Брюсселі 28 травня пакет заходів по боротьбі з пластиковим сміттям. Згідно з проектом директиви, заборона повинна торкнутися одноразових виробів із пластику, альтернатива яким легко доступна і прийнятна за ціною. Мова йде, зокрема, про одноразовий посуд, столові прибори, трубочки і соломинки для напоїв, ватні палички і пластикові кріплення для повітряних куль. Крім того, планується обмежити використання пластикових упаковок для їжі, яку продають на винос закусочні.

Видання Funke Mediengruppe також наводять слова єврокомісара з питань бюджету Гюнтера Еттінгера, який запропонував стягувати з влади країн Європейського Союзу певну суму штрафів за кожен кілограм пластикового сміття, непридатного до переробки для повторного використання.

Якщо виходити з багаторічного фінансового планування Єврокомісії, то такий збір може скласти 80 центів за один кілограм, які підуть у загальний європейський бюджет, пояснив Еттінгер. На його думку, цей захід допоможе скоротити обсяг пластикових відходів.

Популярні новини зараз
Дружина Євгена Кошового показала розруху, яку залишили після себе окупанти, і заговорила про ненависть: "У саме серце" Євген Клопотенко з "МастерШеф" винайшов заміну шаурмі і чебурекам: "Два роки мріяв" Хливнюк з "Бумбокс" після успіху "Червоної калини" у формі станцював запальний танець: "Флешмоб, вчимо рухи" Мрія кожної жінки: Оля Цибульська показала галантного чоловіка, який готує їй сніданки і цілує вранці
Показати ще

Треба сказати, що проблема пластикового сміття у світі досягла катастрофічних масштабів. За даними Організації Об'єднаних Націй, щороку населення Землі використовує до п'яти трильйонів пластикових пакетів і це не може проходити безслідно для екології та природи нашої планети. Адже, як відомо, пластик, на відміну від паперу та інших відходів, може розкладатися сотні років, що само собою шкодить екології.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що оккупантські свині перетворили Крим на велетенський смітник. Село Грушівка, що знаходиться в анексованому Криму, завдяки окупантам, перетворилося на справжнє сміттєзвалище. Окупанти завалили село величезною кількістю сміття.