Отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ) в першому кварталі 2018 року нереально.

Таку думку висловив заступник голови Національного банку України (НБУ) Дмитро Сологуб. Він запевняє, що перспективи співпраці з іноземними партнерами поки що досить туманні, але два етапи нарахувань цього року все ж слід очікувати.

"Офіційний прогноз, який ми робили в жовтні, - що Україна отримає в 2018 році два транші, в першому і в третьому кварталі. Але зараз говорити про перший квартал - вже не реалістично навіть з технічної точки зору. Там дуже серйозні процедури. Та й в цілому перспективи співпраці прогнозувати досить складно. Тому що все залежить від того, чи будуть прийняті закони ", - пояснив він.

Популярні новини зараз

Київські копи виявили тіло колеги посеред вулиці, підозрювану вже затримали: "Назавжди запам'ятають її"

Ідеальний Льоша з "Холостячки" став батьком: "Можете вітати"

Синоптики попередили українців про сильний вітер і снігопади: до 8 березня радять закривати балкони

8 березня: яскраві і незабутні листівки і привітання

Показати ще

Призупинка кредитів, як вважають в НБУ, недоцільна: найближчі два роки будуть складними у фінансовому плані не тільки через зовнішні, а й внутрішні борги.

"Щоб забезпечити безпроблемне проходження через період пікових зовнішніх виплат і при цьому продовжувати генерувати економічне зростання, потрібні зовнішні надходження. І це не тільки гроші від Міжнародного валютного фонду. Гроші МВФ є "знаком якості" для інших донорів, для приватних інвесторів ", - підкреслив Сологуб.

Відомо, що наприкінці минулого року влада звітувала про виконання 80% вимог Фонду і сподівалася на позитивне рішення щодо траншу (вже у квітні 2018-го). Але заповітні 2 мільярди доларів на даний час під питанням.

Дивіться: МВФ відмовився обговорювати наступний транш позики, бо Україна не виконує своїх зобов'язань

Як повідомляв портал "Знай.ua", НБУ оприлюднив прогноз щодо курсу національної валюти.