Виділення Україні військової допомоги, ухваленої Конгресом США, у розмірі 621 мільйона доларів жодним чином не стосується загону спецпризначення Національної гвардії "Азов".

За даними американського видання The Hill, це, вочевидь, забули врахувати українські урядовці під час ознайомлення із текстом документу на 2232 сторінок про державні витрати.

В законі, прийнятому минулого тижня, США забороняє видачу зброї "скандальному ультранаціоналістичному військовому загону в Україні, який відкрито приймає неонацистів до своїх лав".

Західні партнери вже кілька років поспіль намагалися обмежити діяльність "Азову" на території України, але постійно це положення виключали із законопроекту напередодні голосування.

Популярні новини зараз

ПФУ перерахував пенсії українців: кому і скільки доплатять у березні

Колишній партнер "Холостячки" Мішиної зізнався, що потребує допомоги: "Прощайте"

Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"

37-річна Полякова відрізала золоті локони: "Не повторювати!"

Показати ще

"Проте цьогорічний законопроект про фінансування на загальну суму 1,3 мільярда доларів передбачає, що "жодні кошти, надані цим документом, не можуть бути використані для надання озброєння, навчання або іншої допомоги батальйону "Азов", - йдеться у коментарі.

Крім того, американські ЗМІ охарактеризували "Азов" не інакше як батальйоном, який просто змінив назву, але й досі входить до складу військової частини 3057 Національної гвардії.

"Біле домінування" та неонацизм є неприйнятними і не мають права на існування в нашому світі. Мені дуже приємно, що нещодавно ухвалений закон забороняє США надавати озброєння та допомогу в навчанні українському неонацистському батальйону "Азов", - вважає республіканець Рохіт Хана, відомий критик надання військової допомоги Україні.

Палата представників Конгресу США схвалила Консолідований закон про бюджетні асигнування на 2018 рік, в якому передбачена військова допомога Україні на 620,7 мільйона доларів. Зокрема, програма підтримки передбачає надання українським військовим летальної зброї оборонного характеру.

Дивіться: США виділить 200 мільйонів доларів на військову допомогу Україні

Як повідомляв портал "Знай.ua", представники організації "Національні дружини" стверджують, що нібито взялися охороняти телеканал ZIK, щоб "захистити свободу слова". Нацдружинники запевняють: нещодавно співробітники телеканалу звернулися до них із проханням представляти інтереси, обіцяють також інформувати про перебіг подій щодо цієї ситуації. Директор ZIK Вадим Зак у соціальних мережах написав, що хтось "готує рейдерське захоплення і існує небезпека для життя і здоров'я колективу", минулого тижня подібна заява була оприлюднена на офіційному ресурсі каналу.