У середу, 4 липня, представники найпопулярнішої в світі онлайн-енциклопедії Вікіпедія заявили про припинення роботи в 4 європейських державах: Італії, Іспанії, Польщі та Латвії. Цей крок - це знак протесту, за допомогою якого власники намагаються привернути увагу громадськості до голосування в Європарламенті по директиві про авторське право у всесвітній павутині, яке має відбутися в четвер, 5 липня.

Коли користувачі заходять на портал, то в першу чергу потрапляють на повідомлення, в якому автори відзначають: "Замість того, щоб оновити закони про авторські права в Європі та сприяти участі всіх громадян в інформаційному суспільстві, директива передбачає зворотне - ставить під загрозу свободу спілкування онлайн, і обмежує доступ до інтернету, створюючи нові перешкоди і фільтри".

Автори звернення впевнені, що ухвалення закону в тому вигляді, в якому він існує зараз, серйозно обмежить як обмін новинами в соціальних мережах, так і їх пошук через системи.

Найтривожніше виглядають 11 і 13 директиви, перша з яких передбачає введення "податку на посилання", тобто платне копіювання журналістських текстів, а друга перекладає відповідальність за порушення авторських прав користувачами на онлайн-платформи, якими вони користуються.

Експерти впевнені, що це стовідсотково призведе до того, що сайти почнуть попередньо фільтрувати весь завантажений контент, а якщо враховувати той факт, що перевірити кожну публікацію неможливо просто фізично, то це виглядає як утопія. Або як глухий кут. Впровадження автоматизованої системи перевірки - тривалий і дорогий процес. До того ж, подібні системи не застраховані від помилок.

Популярні новини зараз

Юна підопічна Потапа Мішель Андраде показала тіло, якому позаздрить сама Каменських: "Чудові ніжки"

ЗСУ вдарили по бойовикам з повітря: українці в захваті, у цих кадрах - надія на перемогу

Велетенський крилатий мутант атакував Чорнобиль: як виглядає найотруйніша істота зони відчуження

Українцям дозволять виходити на пенсію в 50: прийнято довгоочікувану постанову

Показати ще

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, як глава соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг публічно вибачився перед користувачами.