Північноамериканська поселення вікінгів, описане в норвезьких сагах, ймовірно, знаходилося на східному узбережжі Канади, стверджує Біргитта Уоллес, удостоєний нагород фахівець в області норвезької археології та слідів вікінгів на Заході.

Про це повідомляє Економіст.

Вчений виявила стоянку древніх воїнів в місці, відомому як подковообразная лагуна в канадській провінції Нью-Брансвік.

Якщо її припущення виявиться вірним, то це буде вже другим за рахунком знайденим в Північній Америці поселення вікінгів.

З скандинавських саг відомо існування в Північній Америці 11 поселень європейців, європейців, які вирощували дикий виноград, харчувалися лососем і робили каное зі шкір тварин.

Перша стоянка, знайдена на північній стороні Ньюфаунленде вважається об'єктом всесвітньої спадщини ООН. Протягом десятиліть вчені пропонували можливі місця, де можна було б знайти останки вікінгів, включаючи Ньюфаундленд, острів Принца Едуарда, Нову Шотландію, Мен, Нью-Англію і Нью-Йорк.

Популярні новини зараз
Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році
Показати ще

За словами доктора Уоллес, передбачувана нею стоянка - не єдине поселення в цьому регіоні. Вона вважає, що вікінги, можливо, міняли місця дислокації щороку. Однак саме Нью-Брансвік - поки що єдине відоме місце, яке відповідає всім критеріям, описаним в сагах - там є дикий виноград і лосось, прибережні піщані мілини і населення, що використовує каное зі шкір.

Варто відзначити, що людство існує вже багато тисяч років, і сьогодні нам здається, що вчені змогли досконально дослідити всі етапи його розвитку. Однак це далеко не так, оскільки навіть зараз, в час високих технологій, у науки немає способів розгадати деякі найважливіших історичні загадки.

Археологи розкопала кілометри і кілометри древніх поселень, але деякі знахідки виявилися настільки ж шокуючими, наскільки і непізнаваними. Залишається лише припускати, що вони означають, хоча розгадка цих таємниць могла б перевернути все наше уявлення про історичний процес.

Вчені досі не можуть знайти відповідь на питання, ким були так звані "народи моря", які 3200 років тому робили набіги на міста по всьому Середземномор'ю. Як свідчить кераміка того часу, жили ці племена в районі Егейського моря, але потім мігрували на Близький Схід. Зараз активно тривають спроби розгадати мотиви "народів моря", за якими вони влаштовували криваву баню своїм сусідам. Можливо, світло проллє знайдений нещодавно в Туреччині артефакт з величезним написом на мові, на якому, швидше за все, говорили ці племена.

Не так давно - під час Першої світової війни - льотчики британських ВПС виявили дивні малюнки на землі на території Аравійського півострова. Вони були схожі на гігантські велосипедні колеса. Вчені почали дослідження і з'ясували, що створені вони були в 6500 році до нашої ери. Це дуже дивно, адже з землі геогліфи не помітні, а дивитися на них можна лише з висоти пташиного польоту.

Естонські археологи відкопали човен з останками вікінгів.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що найбільший корабель вікінгів знову підніме вітрила.