Опозиційна "Словенська демократична партія" (SDS) екс-прем'єра Янеза Янші перемогла на парламентських виборах, набравши 24,4% голосів. Про це свідчать оперативні дані екзит-полів.

Авторитетне видання Reuters повідомляє, що друге місце посіла партія LMS (Список Мар'яна Шареца), яка набрала 12,2% голосів.

Третє місце з 9,8% зайняла "Сучасна центристська партія" екс-прем'єра Миро Церара, який пішов у відставку достроково у березні 2018 р.

Участь у виборах брали 25 партій, 9 з яких увійдуть до парламенту, за результатами екзит-полів. Явка станом на 16:00 склала 34,3% (35,6% на останніх виборах 4 роки тому).

Популярні новини зараз

У Києві воскресили "Москвич" з 90-х: таких було всього 700 на весь світ

Українців відпустять на пенсію в 45 років

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Показати ще

Лідер SDS раніше заявив, що переговори про створення коаліції після виборів "будуть важкими" у зв'язку з жорсткою позицією партії щодо імміграції.

Партія виступає проти квот для мігрантів і заявляє, що більшу частину коштів, які виділяються на їх потреби, необхідно перерозподілити на сили безпеки. Під час передвиборної кампанії партія Янші отримала підтримку від прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

У свою чергу лідер LMS після опублікування попередніх підсумків виборів заявив, що перед голосуванням більшість учасників говорили про намір приєднатися до процесу формування уряду, який очолить SDS.

Очікується, що для формування більшості в парламенті з 90 місць SDS буде необхідно створити коаліцію мінімум з двома партіями.

"Переговори щодо формування нового уряду будуть непростими, оскільки до цього часу небегато партій демонстрували бажання співпрацювати з націонал-консерваторами в уряді. Особливо враховуючи те, що Янез Янша був залучений до корупційного скандалу, який в 2014 році коштував йому прем'єрської посади і через це він навіть був змушений сидіти у в'язниці", - пише DW.

На початку 2013 року уряд Янша звинуватили в корупції під час першого терміну під час придбання фінських танків Patria. Після цього коаліційний уряд отримав вотум недовіри від парламенту.

Як повідомляв портал "Знай.uа" до нової двосторонньої зустрічі американського президента Дональда Трампа і президента РФ Володимира Путіна проходять підготовчі заходи. Переговори поки знаходяться на початковій стадії.