Захоплення секретного ядерного архіву Ірану назвали безпрецедентним. Відомо, що в 600 кілометрах від Тель-Авіва агенти ізраїльської Служби зовнішньої розвідки (Моссад) зуміли захопити повний архів секретного ядерного проекту "Амад" (Amad) і доставити його в Ізраїль.

Це не мікрофільми, упаковані в банку від льодяників, або флешки з записами. Це оригінали – 100.000 документів (папок, паперів, креслень, СD-носіїв) вагою в півтонни. Про це стало відомо завдяки витоку інформації в західні ЗМІ.

До виконання завдання, і це вже сьогодні можна сказати, було залучено кілька підрозділів Моссаду. Перші повідомлення про таємне сховище Моссад отримав у лютому 2016 року. З тих пір за об'єктом було організовано спостереження. Розробка об'єкта велася в двох напрямках: по-перше, "людський фактор", а по-друге, контроль за тим, щоб досьє не покинуло секретний бункер. Операція завершилася кілька днів тому. Це була масштабна операція, в якій були задіяні різні структури. Було витрачено чимало грошей, але ці суми не розголошуються.

Коли "все було скінчено", голова Моссада Йосі Коен з супроводжуючими його особами відправився до Вашингтона, щоб поінформувати про підсумки операції особисто президента Трампа та главу ЦРУ Майка Помпео (нині держсекретар США). Їм були показані матеріали, що відносяться до програми "Амад".

З матеріалів вищого керівництва Ірану та керівників програми "Амад", можна зробити наступні висновки:

Популярні новини зараз

Дружина Влада Ями з новими бровами й пухкими губами стала схожою на ляльку: "Відмінно"

Головне за ніч: пенсії до 3800 грн, повернення Світлани Лободи в Україну, друга молодість Алли Пугачової і одкровення Дзідзьо про розлучення зі Slavia

Кума Дзідзьо Оля Цибульська отримала каменем по своїй автівці: "Розбив лобове скло"

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще

Ядерна програма Ірану орієнтована на військові потреби.

Іран розробив масштабний проект для реалізації цієї мети.

Іран зробив усе можливе, щоб приховати цей проект та засекретити військовий напрямок ядерної програми.

При підписанні угоди Іран приховав наявність військової складової, тим самим грубо порушивши умови домовленостей - Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ).

Секретний проект "Амад", який почав розроблятися ще в 2003 році, був реалізований паралельно з цивільним проектом та фактично включав одні й ті ж компоненти.

Іран продовжує вводити в оману міжнародне співтовариство та приховувати від контролю частину своїх ядерних об'єктів.

Як повідомляв портал "Знай.uа" серед десятків російських дипломатів, висланих із США минулого місяця, були шпигуни.