Коли ми плануємо довгоочікувану відпустку, то намагаємося влаштувати все так, щоб замислюватися про побутові питання не доводилося взагалі. Щоб тиждень-другий пройшов у повній безтурботності, а земні проблеми залишилися десь там, в іншому житті. Не дивно, що з цієї причини більшість туристів без коливань обирає готелі з програмою "все включено" і з задоволенням користується сервісом. Але так чи все райдужно, як виглядяє на перший погляд?

Шеф-кухар одного з таких готелів розкрив безліч секретів, які дозволяють залишатися в плюсі ​​і готелям, і гостям.

Давайте розбиратися, які секрети на кухні дозволяють серйозно економити

1. Як правило, в якості червоного м'яса ми подаємо м'ясо індички


До того ж, вид цього м'яса досить ефектно виглядає при повторному розігріві або подачі в соусі. Тільки гурман відрізнить після маринаду індичку від яловичини.

2. Замість форелі та інших місцевих риб подається акуляче м'ясо


Його відварюють у солоній воді, щоб збити смак. Підробку виявити практично неможливо.

3. Ми не викидаємо 50-60 кг м'яса, що залишився з учорашнього "шведського столу". Це марнотратство


Ми відмиваємо соус з м'яса, а на наступний день готуємо його вже під новим соусом.

4. Судак і кальмари на кухні - продукти консервовані


Це консерви, попередньо вимочені в пиві.

5. Страви з картоплею переважають в меню, оскільки вони дуже калорійні і надовго зберігають відчуття ситості


На кухні, де я працюю, троє людей весь день зайняті виключно чищенням картоплі. Я додаю картоплю як мінімум в 3 страви на день.

6. У м'ясному відділі відходів не залишається, використовуються всі шматки туші


Зазвичай в котлети кладуть телячу грудинку, челишко і багато того, що вам не сподобається, тому намагайтеся не їсти котлети в готелях, а вибирайте тільки цілі шматки м'яса.

7. Не поспішайте поглинати закуски в турецьку ніч


Давайте розберемося. На приготування 1 кг «турецьких сирих котлет» необхідно 2 години часу. Залежно від кількості гостей, необхідно приготувати як мінімум 20 кг котлет. Всі інгредієнти замішуються у великому казані. Для цього молодші по кухні надягають на ноги поліетиленові пакети і залазять в цей самий казан. Консистенція виходить відмінна, на смак - не знаю, оскільки не пробував. Але гостям подобається.

8. Не їжте салати з майонезом


Було б наївним вважати, що в готелі, де їжа готується на 2000 чоловік, все відбувається належним чином з точки зору санітарно-гігієнічних норм. Нерозумно погіршувати ситуацію, вибираючи салати з майонезом, який сприяє розмноженню бактерій.

9. А тепер про солодке...


Несвіжі торти, які залишаються з учорашнього дня, дружно збираються з вітрин, замішуються заново, заливаються шоколадною або молочною глазур'ю, прикрашаються праліне, шоколадними дропсами, фруктами, збитими вершками і знову відправляються в буфет.

10. І все ж витрати неминучі


Щоб обдурити клієнтів, ми готуємо в достатку декори з кавунів і гарбуза. За моїми розрахунками, на 50 страв припадає 20 декору. Перш за все, потрібно, щоб наситилися очі, а потім вже шлунок. Ми знаємо в цьому толк.

11. Вибирайте страви, які готуються шеф-кухарями при вас, в супроводі гастрономічного представлення


Знаю, що треба шикуватися в чергу. Знаю, що це не найсмачніше із запропонованого. Однак найбыльш гігієнічне, що ви знайдете в готелі.

Скажу наостанок, не їжте маленькі тортики, які зазвичай готують до днів народження. Чому - розповідати не стану, адже у мене можуть виникнути неприємності...

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що в Парижі відкрили перший в світі ресторан для нудистів.