Сьогоднішня прес-конференція російського президента Володимира Путіна у Москві не обійшлася без досить незручних для нього питань.

Присутніх цікавили не стільки його плани на майбутні вибори, скільки взагалі реакція на все, що відбувається у світі: санкції досі не скасовані (через анексію Криму та окупацію Донбасу, в питаннях яких господар Кремля на поступки не йде), ФСБ засвітилася гучними арештами, а чиновники поводять себе, м'яко кажучи не так, як годиться на їх посаді.

Звинувачували раніше Путіна і в надто схильній до тоталітаризму формі керування, на що той відповів:

"Мені дорікають в ручному управлінні - цей міф перебільшений. Найскладніша робота йде в уряді. До речі, працює задовільно, але після виборів ідеї у мене є. Спілкуючись з народом, я просто налагоджую зв'язок з громадянами. Корупцію нам перемогти поки не вдалося. Був випадок, коли ФСБ зачистила цілий відділ в одному відомстві, півроку назад туди набрали нових співробітників - і все почалося з початку", - заявив він.

Поділився й думками щодо своїх майбутніх опонентів: відомої телеведучої та опозиціонера, але й тут вирішив чомусь згадати Україну та зробити кілька дивних порівнянь:

"Ксенія Собчак йде з програмою "проти всіх" - це що, позитивні дії? Олексій Навальний (його ім'я Путін знову не вимовив – ред.)- це "[Михайло] Саакашвілі, тільки в російському виданні», який буде бігати по площах. Абсолютна більшість росіян такого не хоче. Але опозиція на виборах є, і влада її не боїться".

Російських військ на Донбасі Путін, як і раніше, "не бачить". Традиційно зачепив тему про військовополонених, та вже завчену напам'ять – про миротворців:

"Російських військ на Донбасі немає. Домовитися з приводу обміну полонених і введення миротворців у нас не виходить, винен в цьому насамперед Київ, який не хоче йти на контакт з сепаратистами. Ситуація з Михайлом Саакашвілі - це плювок в грузинський народ і в український народ, як ви це терпите. Росію і Україну спочатку розтягнули, а потім стравили, але ми повинні зрозуміти, що вигідно нашим народам. Наші історичні, духовні та інші коріння дають мені право говорити, що в основі своїй ми один народ", - додав він.

Дивіться: прес-конференція Путіна

Як повідомляв портал "Знай.ua", Канада заявила про намір відкрити доступ Україні до ринку зброї заради спільної протидії агресії Путіна на Донбасі.