У МЗС Росії назвали, хто міг отруїти російського шпигуна-перебіжчика Сергія Скрипаля та його доньку Юлію у Великобританії.

Офіційний представник Міністерства закордонних справ Російської Федерації Марія Захарова в ефірі кремлівського пропагандистського каналу "Росія 24" заявила, що отруїти шпигуна могли спецслужби ті країни, де з кінця 1990-х ведуться інтенсивні дослідження речовин з проекту "Новачок". Це Велика Британія, Словаччина, Чехія, Швеція і, можливо, США.

За її словами, походження хімікату можна з'ясувати, якщо прем'єр-міністр Великої Британії і експерти нададуть його формулу. Також вона запевнила, що в Росії нібито ніколи не проводилися дослідження хімічної зброї під кодовою назвою Новачок".

"Прем'єр-міністр Великої Британії не оперує формулою, прем'єр-міністр Великобританії оперує ось цим самим шаблонним назвою, яка миттєво дає асоціацію з Російською Федерацією, навіть з чим-то російською", - сказала Захарова.

Вона обурюється, що в Лондоні безпідставно, оскільки не оперують цими пробами.

"Адже, по логіці, у них цієї речовини немає, не повинно бути. З якими зразками у себе вони порівнювали, щоб зробити цей висновок?", — заявила вона в ефірі і зробила власний висновок, що "у них є зразки, які вони приховують, або це взагалі все брехня від початку до кінця".

Познер про отруєння Скрипаля

Раніше портал "Знай.иа" повідомляв, що розробник отруйного газу "Новачок" вчений Вил Мирзаянов спростував теорію про те, що мафія або недержавні угруповання могли стояти за отруєнням колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля.

За словами хіміка, для таких операцій потрібен висококваліфікований фахівець.

"Злочинна організація або недержавна група не може стояти за цією атакою. Це дуже, дуже важко зробити. Для таких операцій потрібен висококваліфікований фахівець, тому що це дуже небезпечна зброя, ви можете вбити себе. Перш за все, у вас повинен бути дуже хороший щит, особливий контейнер. Активізувати ж зброю без спеціального технічного обладнання неможливо", - заявив хімік.