У Москві, Санкт-Петербурзі та Єкатеринбурзі пройшов "Марш матерів" з вимогою звільнити з-під варти наймолодших фігуранток справи "Нового величия" — 19-річну Марію Дубовик та 18-річну Анну Павлікову, яких звинувачують у спробі повалити конституційний лад.

Про це повідомляє Meduza.

У Москві учасники акції спочатку зібралися на Пушкінській площі, після чого пішли до будівлі Верховного суду, де скандували "Свободу! Свободу! ". На акцію прийшли близько 500 людей.

Слід зазначити, що в акції брали участь не лише жінки. Так, до протестувальників приєднався письменник Дмитро Биков.

Зазначимо, що символом акції став єдиноріг, всім охочим роздавали відповідні значки.

Попри те, що акцію не погодила влада Москви, поліція нікого не затримувала і тільки супроводжувала учасників.

Коли бійці ОМОН почали вимагати від протестувальників звільнити дорогу, ті скандували "Дітям не місце в камері!".

Після завершення акції більшість її учасників розійшлась. За останніми даними, поліція нікого не затримала.

У Санкт-Петербурзі акція відбулася біля пам’ятника Анні Ахматовій навпроти СІЗО "Хрести".

Місцеві ЗМІ повідомляють, що поліція розставила людей з плакатами на 50 метрів один від одного, а також фотографує їхні паспорти, але не затримує.

Зазначимо, що опозиційний рух "Новое величие" виник у соцмережах. За даними слідства, його члени планували повалити конституційний лад в Росії. 15 березня 2018 року в членів "Нового величия" провели обшуки, вилучили список з десяти імен членів руху.

Наймолодші затримані — 19-річна студентка ветеринарної академії імені Скрябіна Марія Дубовик та її подруга, на той час 17-річна Анна Павликова. Від 16 березня 2018 року їх утримують у СІЗО.

У цій справі крім них проходять ще вісім осіб, причому четверо з них знаходяться під домашнім арештом.

Всі фігуранти справи стверджують, що їх організацію створили і очолювали, а також нав'язали їм ідеологію співробітники правоохоронних органів під прикриттям.