У четвер, 16 серпня, майже 350 американських видань опублікували редакційні статті, в яких засудили напади президента США Дональда Трампа на ЗМІ. До такої акції протесту закликала газета The Boston Globe.

"Заміна вільних медіа державними завжди була першою справою для будь-якого корумпованого режиму", - йдеться у матеріалі Boston Globe під назвою "Журналісти не є ворогами".

Посилаючись на опитування Ipsos, видання зазначило, що 48 відсотків прихильників Республіканської партії Трампа схвалюють його думку, що "ЗМІ є "ворогом американського народу".

До акції приєдналися як регіональні, так і впливові загальнонаціональні газети. Наприклад, The New York Times написала, що "наполягання на тому, що істини, які вам не подобаються, є фейковими новинами, є небезпечним для життєвої сили демократії".

Видання Kansas City Star відзначило, що маркування преси як "ворога народу є дуже небезпечним". "Це те, як нацисти називали євреїв. Так критики Йосипа Сталіна були відзначені для покарання", - йдеться у матеріалі газети.

Популярні новини зараз
Мама загиблої 4-річної Лізи повернулася на місце трагедії у Вінниці, згадавши все: "Розірване тіло..." Олексій Арестович назвав чергову дату закінчення війни в Україні: "Вони готові віддати..." Легендарна суддя з "Танців з зірками" Катерина Кухар розповіла, як очистилася після детоксу: "Час повертатися" Ціни на гречку раптово обвалилися: скільки зараз коштує улюблена крупа українців
Показати ще

Разом з тим одне з найбільших видань США The Wall Street Journal відмовилося від участі в акції. Заступник редактора Джеймс Фріман заявив, що ініціатива The Boston Globe підриває незалежність політики редколегій окремих видань.

Нагадаємо, що Дональд Трамп неодноразово звинувачував пресу у поширенні фейкових новин. На початку року він оголосив "переможців" вигаданого ним конкурсу на отримання "премій за фейкові новини". До його рейтингу увійшли журналісти The New York Times, ABC News, CNN та інших впливових американських видань. В минулому році Трамп заявив, що ці та інші видання є "ворогами американського народу".

Нагадаємо, Трамп звинуватив ЗМІ в тому, що вони його оббрехали і насправді це не він запізнився на зустріч з королевою Єлизаветою II, а вона змусила його чекати.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Трамп звинуватив ЗМІ у замовчуванні успіхів зустрічі з Путіним

Також "Знай.ua" писав, що Трамп назвав журналістів "справжніми ворогами людей"