Близько трьох тисяч громадян Грузії, які скористалися безвізовим режимом з країнами Євросоюзу, не повернулися в країну у встановлений термін.

Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Грузії Шалва Хуцішвілі, пише "Радіо Свобода".

Загалом безвізом від початку його дії скористалися 55 тис громадян Грузії, повідомили в МВС.
Хуцішвілі допустив, що не всі з тих, хто не повернувся до Грузії через три місяці (як це передбачено угодою з ЄС), залишилися в Європі. За його словами, частина могла виїхати з шенгенської зони в інші держави: в Туреччину, Україну або Білорусь, - з якими в Грузії також діє безвізовий режим.

Представники Єврокомісії неодноразово попереджали грузинське керівництво, що безвізовий режим не є безумовним і якщо число тих, хто намагається працевлаштуватися в Європі, а також тих, хто просить там притулку, буде рости, ЄС може застосувати "механізму припинення безвізового режиму".

За угодою між Грузією і ЄС, громадяни Грузії мають право перебувати в країнах дії шенгенської угоди 90 днів протягом 180 днів. Порушивши це правило, громадянин ризикує бути депортованим. Крім того, його можуть оштрафувати і внести в список осіб, яким заборонений в'їзд в шенгенську зону.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Рада ЄС 27 лютого остаточно затвердила безвізовий режим для громадян Грузії. 28 березня безвізовий режим для Грузії набув чинності.