Багато хто з наших читачiв напевно неодноразово зустрічали на вулиці бадьорих людей з двома спеціальними палицями в руках. Чим же вони займаються? Все просто —скандинавської ходьбой.

Інші назви: фінська ходьба, нордична ходьба. Це своєрідне заняття спортом зі спеціально розробленими палицями, нагадує літні тренування лижників.

Головне, що скандинавська ходьба підходить практично для людей будь-якого віку і фізичної підготовки.

Винахід ходьби приписують фінським лижникам, які в 1940 році почали займатися за цією методикою. Згодом з'ясувалося, що такі заняття корисні і звичайним людям.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

За твердженнями тренерів, при занятті скандинавської ходьбою число задіяних миш в кілька разів більше, ніж при звичайній ходьбі і навіть бігу.

Вважається, що за годину скандинавської ходьби людський організм спалює 700 калорій. Аналогічні результати в бігу досягаються на дистанціях 7-8 км. За твердженням медиків, палиці знижують навантаження до 35% на поперековий відділ і суглоби ніг.

Крім цього, скандинавська ходьба покращує кровопостачання внутрішніх органів, нормалізує функціонування серцево-судинної системи, знижує м'язові спазми, покращує координацію рухів.

Найголовніше правило такий ходьби — звільнитися від зайвих міркувань. Права нога повинна йти одночасно з лівою рукою, а ліва — з правого. Рухи повинні бути інтенсивними. При відштовхуванні палиці впираються в землю приблизно під кутом в 45°. Чим сильніше замах руками, тим ширше крок і більше навантаження, і навпаки.

Нагадаємо, результати недавнього дослідження американських психологів показали, що найкращою мотивацією кинути палити можна назвати грошову винагороду.

Як повідомляв портал "Знай.uа" звичка ласувати сиром у пізній час допомагає позбавитися від безсоння і інших розладів сну, а також часом корисніше будь-яких заспокійливих ліків.

Також Знай.uа" писав, чому ми прокидаємося раніше дзвінка будильника.